מוזיאון "משה קסטל" בעיר מעלה אדומים נרתם להוביל בחודשיים הקרובים את תערוכת "70 פנים לישראל" המציגה תמונות ישראליות מ-70 צלמים וצלמות מרחבי הארץ, שלושה מהם- תושבי העיר.  

כשלושה חודשים אחרי הפתיחה הגדולה בירושלים, תערוכת "70 פנים לישראל", שנוסדה לרגל חגיגות ה-70 למדינת ישראל, עוברת לעיר מעלה אדומים ותוצג במשך כחודשיים במוזיאון על שם הצייר משה קסטל.

מי שאחראי על החיבור הוא ראש העיר, בני כשריאל, אשר התרשם מאד מהתערוכה והתרגש כי שלושה מצלמי המיזם הם ממעלה אדומים "אני מרגיש כמו אבא גאה שילדיו חוזרים הביתה. שלושה צלמים מהעיר משתתפים במיזם האדיר הזה. זה מחמם את הלב ומוסיף המון כבוד לעיר. אני שמח לארח את התערוכה ולציין אתכם 70 שנים למדינת ישראל".

"70 פנים לישראל" הינו מיזם צילומים המסמלים "ישראליות" לרגל חגיגות ה-70 למדינת ישראל. במיזם משתתפים 70 צלמים וצלמות מכל קצוות הארץ, העדות, הדתות והמגזרים וביניהם מייסד התערוכה והאוצר, אוריאל בארי.

הצלמים עם בני כשריאל
הצלמים עם בני כשריאל

מנהלת המיזם, מורן שמואלוף: "העבודה על התערוכה ערכה כעשרה חודשים אינטנסיביים בהם בחרנו, אוריאל ואני, בקפידה, כל תמונה המלווה גם בסיפור שמאחוריה ומאחורי הצלם או הצלמת ששיתפו אותה. אלה 70 תמונות שמספרות את סיפורה השלם של מדינה אחת".

המוזיאון ע"ש הצייר משה קסטל נפתח לקהל לפני כ-8 שנים, קרוב ל-30 שנה לאחר הבחירה וההחלטה של משה קסטל להקמתו בעיר מעלה אדומים. הוא שוכן במבנה מיוחד ומרשים בו מוצגות יצירותיו המופלאות של האמן, מגדולי האמנים הישראליים שזכו להכרה בינלאומית. התערוכה תוצג בחלקו הפרונטלי של המוזיאון ותשקיף על הנוף ההררי-מדברי הקסום של העיר.

 

תגובות

להשאיר תגובה