אמש, לאחר תקופה ארוכה בלי פעילות, נפתח מחדש היכל פיס לתרבות ולאומנויות בפסגת זאב בהופעה של מירי מסיקה. מדובר באירוע התרבות הראשון שהתקיים אחרי הסגר השלישי ועל פי הנחיות התו הירוק והסגול, כשהכניסה אליו הותרה רק לכ-270 אנשים אשר הציגו תעודות חיסון, אישורי החלמה מקורונה או בדיקת קורונה שלילית בתוקף של 48 שעות. 

האירוע המיוחד התקיים במעמד ראש העיר ירושלים, משה ליאון, שניכרה גם עליו ההתרגשות מפתיחתו המחודשת של ההיכל, שנחנך בעיצומו של משבר הקורונה "תושבי ירושלים והמבקרים בה – בהתרגשות עצומה אנו מחזירים את עולם התרבות לפעילות וכל זאת תחת הנחיות משרד הבריאות. כולי תקווה שהעיר ירושלים תחזור להיות גם בירת האירועים, התרבות והיצירה כשם שהייתה. מי ייתן וניפגש רק בשמחות".

חייבת לציין שהכנתי בתקופת המשבר רשימת אומנים שאני כבר מחכה לצפות בהופעה שלהם, מסיקה לא הייתה ביניהם. טעיתי. מדובר בפרפורמרית מעולה, הן מבחינה ווקאלית והן מבחינת אישיות, ואין לי מושג איך עד כה לא יצא לי לראות אותה בהופעה. אמש זכיתי.

מסיקה, כמו מסיקה, הגיעה מלאת רגש והתרגשות, פתחה את ההופעה במעוול קולי שהרעיד את קירות ההיכל ובסיומו בירכה "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה". מודה, צליל מחיאות הכפיים לו זכתה ברגע הזה היה דבר שהתגעגעתי אליו מאוד.

יש משהו בהופעות חיות שתמיד מרגש אותי- אנשים מתלבשים יפה, מפרגנים לאומן שמולם, מתרגשים (כשברור שאמש ההתרגשות מהחזרה לשגרה, באולם הומה אנשים, הייתה כפולה ומכופלת), מוחאים כפיים ושרים בהרמוניה. קתרזיס מופלא.

מסיקה הגישה את מיטב שיריה, כולל קטעים בערבית ושיר מרוקאי (שאותו ביצעה בצורה מופלאה ומדויקת): אני מפחד עליך; לשם; שיר לשירה; שיר תקוה ועוד.  עם זאת, הקטע המרגש ביותר היה כשביצעה את שירה "יש לך אותך", שהופץ לאחרונה ביו טיוב, כשהיא שרה אותו עם מיקה משה, תלמידתה ב"בית ספר למוסיקה". השיר תפס כותרות והפך לשיר העצמת נשים הרשמי בשנה הזו.

בין השירים מסיקה פלרטטה עם הקהל, סיפרה בדיחות קורונה (רובן מחוויה אישית שלה ושל נגניה) ובעיקר גרמה לקהל להתאהב בה. אם לא יצא לכם לראות אותה מופיעה- מומלץ בחום.

ההיכל, אשר, כאמור, נחנך בשיאו של משבר הקורונה, לא זכה להרבה הופעות, אך כבר מתוכננות בתקופה הקרובה הופעות רבות, ביניהן הופעת סטנד אפ בשבוע הבא של הצמד אלי ומריאנו.

תגובות

להשאיר תגובה