אכסניית אברהם כבר הפכה לשם דבר בקרב התיירים הפוקדים את ירושלים. Jerusalem times  ניסה להבין על מה כל המהומה.מיקום מנצח במרכז ירושלים דקה ורבע הליכה משוק מחנה יהודה. בל ליבה של כיכר הדווידקה, בין רחוב יפו, פינת רחוב הנביאים ושוק מחנה יהודה שוכן אתר חובה לכל מטייל ותרמילאי צעיר המזדמן לו לפוקד את ירושלים- אכסניית אברהם.

האכסניה המשקיפה מצד אחד על הרובעים החרדיים של העיר ומצדה השני על הסיטי השוקק של עיר הבירה, מציע 72 חדרים שונים, ביניהם חדרים פרטיים וחדרים משותפים (Dorms). מקימי האכסניה, שבעברם הלא רחוק נחשבו כתרמילאים חרוצים שלא פסחו על ביקור בכמה מהמקומות האקזוטיים בעולם, חלמו בחזונם לבנות הוסטל שמצד אחד מספק למטיילים את כל הצרכים הנדרשים להם ומצד שני, מהווה אבן שואבת למטיילים.

בארץ, עד לא מזמן המונח אכסניה התקשר עם אכסניות הנוער של אנ”א או בית ספר שדה של החברה להגנת הטבע- אבל האכסניות הפרטיות הנם פורמט אחר. פורמט המוכר בעולם ובשנים האחרונות אף בארץ הופך כאופציה מועדפת לכאלו הרוצים לתייר ולטייל במחירים נוחים מאוד. מדובר למעשה בשרותי לינה בחדרים פרטים ומשותפים אך גם מקומות עם אוירה ייחודית, מגוון שירותים המותאמים לתייר, מידע ובמחיר הוגן.

unnamed (4)

5 יזמים צעירים ונחושים מובילים את השינוי בפופולאריות של האכסניות הפרטיות כאופציה ללינה לתיירים מחו”ל וישראלים כאחד. הם הקימו איגוד עצמאי לאכסניות הפרטיות והקימו אתר המאפשר הזמנת חדרים אינטרנטית אך בה בעת לא מוותר על סטנדרטים של איכות ושירות. היום ארבע שנים אחרי פתיחתה של האכסניה היא זוכה לפרסים ותשבחות בינלאומיים. בשנת 2014 היא זכתה במקום חמישי ברשימת ההוסטלים הטובים בעולם. אברהם הוסטל הוא ההוסטל היחיד מישראל ובכלל מהמזרח התיכון אשר התברג לרשימת הזוכים העולמיים לצד הוסטלים משובחים וותיקים מאירופה בעיקר

“אנו מנסים להעניק לתייר חוויה אותנטית ירושלמית אסלית”, אומר גל מור אחד משלישית היזמים בעלי האכסניה. “מלבד העובדה שמדי יום יוצאים מהאכסניה סיורים מודרכים לים המלח, הגליל והגדה המערבית, אנו גם שמים דגש על סיורים ירושלמיים אמתיים, כולל ביקור בשוק מחנה יהודה, העיר העתיקה, מרכז העיר המתחדש ואתרים נוספים ברחבי העיר. אנו סבורים שמלבד ביקור באטרקציות שיש לאזור להציע, חשוב להראות לתרמילאים ולתת להם לטעום ולהריח את ריחותיה של ישראל האמתית. לאור ההצלחה שאנו חווים במרכז ירושלים אנו שואפים לשכלל את המודל ולהתאימו לאזורים נוספים ברחבי הארץ”.  

תגובות

comments