יום המשפחה במגדל דוד

אין הרבה אתרים בישראל בכלל ובירושלים בפרט אשר נותנים מענה לכל הגילאים כמו מוזיאון מגדל דוד, משפחות על ילדיהם וסביהם יימצאו, כל אחד את האטרקציה המתאימה לו בין החומות והחללים של המוזיאון.

אז איך תבלו יום משפחתי במוזיאון-

סיורים לכל המשפחה-

הסיורים, בתוך מצודת העיר והמוזיאון , מהווים שער להיכרות עם העיר ועם אירועים מרכזיים שהתרחשו בה. במהלך הסיור תשמעו סיפורים על מנהיגים ודמויות שפעלו בעיר והשפיעו עליה, תלמדו על הרקע להתקדשותה לשלוש הדתות המונותיאיסטיות הגדולות ונאת תהליך הפיכתה לעיר בירה ואת חשיבותה כמרכז דתי ותרבותי. הסיורים מתקיימים בימי שלישי, בשעה 10:30.

התצפית הכי יפה בירושלים-

הילדים מוזמנים לטפס על החומה, להציץ מן החרכים ולעלות אל התצפית הכי יפה בירושלים. כדי לראות את הנוף הכי יפה בירושלים, צריך לטפס קצת יותר מ-90 מדרגות ולהגיע לראש מגדל פצאל. אחרי רגע של מנוחה והסדרת הנשימה, מגלים תצפית פנורמית מרהיבה של 360 מעלות על העיר העתיקה והחדשה. נקודת התצפית שעל המגדל היא הגבוהה ביותר בעיר העתיקה, וממנה אפשר ללמוד הרבה מאוד על ירושלים, ולראות בבירור שהמצודה ממוקמת במקום מפגש מיוחד מאוד בין העיר החדשה לעיר העתיקה, בין מערב למזרח, ובין היהדות, הנצרות והאסלאם – בין האתרים המרכזיים והחשובים ביותר לשלוש דתות אלה. כמעט כל האתרים הקדושים לשלוש הדתות המונותאיסטיות מצויים בתחומי העיר העתיקה של ירושלים, שכל גודלה הוא כקילומטר מרובע אחד בלבד. במתחם העיר העתיקה הנפרש למרגלות המצודה ממזרח, ניתן לראות אתרים היסטוריים שחלקם לוקחים אותנו 4,000 שנים אחורה, ולעומתם המוקדמים שבמבני העיר החדשה הנפרשת ממערב למגדל דוד הם בני כ-150 שנה ופחות מכך.

חוברת פעילות משפחתית-

חוברת פעילות משפחתית (מחולקת בחינם למבקרים) "מצודת מגדל דוד העתיקה" אוצרת בתוכה סודות ומסתורין ירושלמיים בני אלפי שנים. אבני המצודה ראו מלכים תנ"כיים בארמונות מלכותיים, גברות אצילות במגדלים מפוארים, לוחמים אמיצים על חומות מבוצרות, סולטנים, חוקרים וחלוצים. עכשיו, הילדים מוזמנים לגלות את כל אלה ולהפוך לחוקרי ירושלים רשמיים! אנו מזמינים אתכם לבוא עם המשפחה ולגלות יחד את סודותיה של ירושלים. בקשו בקופות המוזיאון את העותק של חוברת הפעילות .

ולרגל יום המשפחה מציע המוזיאון- כרטיס משפחתי למוזיאון במהלך חודש פברואר – שני מבוגרים ושלושה ילדים ב-100 ₪ (במקום 134 ₪).

בנוסף,  תתקיים הגרלה על יום חוויתי במוזיאון.

מה היום כולל?

  • סיור פרטי במוזיאון, במצודה ובתצפית המהממת שלנו
  • ביקור במעבדת החדשנות והתנסות בחוויית ה VR (מציאות מדומה)
  • צילום תמונה משפחתית על רקע הנוף הכי יפה בירושלים
  • מופע לילי VIP הכולל את המושבים הכי טובים, כיבוד, שתיה ועוד הפתעות

רוצים לזכות?

ההגרלה תיערך ביום המשפחה, 5.2.19

  • 2 משפחות יזכו. עד 8 נפשות למשפחה.
  • ניתן לממש את הזכייה עד סוף פברואר 2019.

תגובות

להשאיר תגובה