ראיון מיוחד עם ברונו לוז, הפורטוגלי של הפועל ירושלים, אחד הזרים היותר מסקרנים שנחתו בישראל בשנים האחרונות

אפשר לספור על אצבעות כף יד אחת את מספר הפעמים בהן נחת בישראל כדורגלן חיזוק מפורטוגל, בטח ובטח כשמדובר בליגה הלאומית. הפועל ירושלים הצליחה לשים יד השנה על אחד הזרים היותר מעניינים שהגיעו לארץ בשנים האחרונות.

קוראים לו ברונו לוז (27), והוא חתום על אחד משערי העונה בליגה הלאומית. במשחק של ירושלים מול המוליכה הפועל פ"ת, לוז קיבל את הכדור מהשוער שלו בחצי המגרש של ירושלים, ודהר איתו 60 מטר עד הרשת של פ"ת כשבדרך הוא משכיב שלושה שחקני הגנה אומללים, ומזכיר ביצועים של פורטוגזי אחר, קצת יותר בכיר ממנו, העונה לשם כריסטיאנו רונאלדו.

ברונו, שאפו, חתיכת גול. הכי יפה בקריירה שלך?

"תודה על המחמאה, אבל אני לא חושב. כבר הבקעתי שערים יותר יפים. בגיל 19 שיחקתי באנגליה בקווינס פארק ריינג'רס וכבשתי שער מדהים בחצי מספרת, ונראה לי שהשער הזה באנגליה היה יותר יפה. למרות שאני ממש לא מזלזל גם בשער מול פ"ת, הוא בהחלט היה מהיפים שלי".

לוז גדל בספורטינג ליסבון, אחת מקבוצות הפאר בפורטוגל. לצידו גדל שחקן נוסף, שהפך לימים לאחד השחקנים הגדולים במדינה – נאני, והשניים הפכו לחברים טובים וקרובים ("שחקן גדול. אנחנו שומרים על קשר עד היום"). בגיל 17 הוא נרשם לראשונה בפנקס הסקאוטים של ק.פ.ר, ומהר מאוד עשה את המעבר למולדת הכדורגל. אלא ששם לא זכה לראות יותר מדי דשא, והחל לנדוד בין קבוצות ביבשת, בעיקר בקפריסין וביוון.

מה לא הסתדר לך באנגליה?

"בקבוצת הנוער של המועדון דווקא שיחקתי כל הזמן, וגם הבקעתי לא מעט שערים, אבל כשעליתי לקבוצת הבוגרת המנג'ר שהיה שם, הארי רדנאפ, התעלם ממני ולא נתן לי הזדמנויות. בגלל זה החלטתי לעבור ליוון לפאוק סלוניקי. הייתי חייב דקות משחק כדי להתפתח".

ומאיפה נוצר החיבור שלך עם הפועל ירושלים?

"בחודשים שלפני שהגעתי לישראל, שקלתי לחזור לשחק בפורטוגל, אבל הציעו לי שם חוזה נמוך מדי, ולא רציתי להתפשר. ברגע שקיבלתי את ההצעה מישראל, חשבתי שזה מתאים לי, והחלטתי להגיע לכאן".

הגעת לירושלים, אולי המקום הכי סוער בישראל בימים אלה.

"לי אישית לא הייתה שום בעיה עם זה, אשתי קצת פחדה להגיע לכאן בגלל המצב, אבל הרגעתי אותה ואמרתי לה שאין לה ממה לפחד. היה לי קשה כאן לבד בהתחלה, אבל מאז שאשתי והילד הצטרפו אליי, אני מרגיש הרבה יותר טוב. גם אשתי מרגישה כאן מצוין, וזה עוזר גם לי להרגיש יותר בבית".

שחקן ברמה שלך לא יכול למצוא לעצמו קבוצה בליגת העל?

"אין לי ספק שאני יכול לשחק בליגת העל שלכם, וזאת גם המטרה שלי. אני בטוח שיש לי את היכולת לשחק ברמה יותר גבוהה, ואני באמת מקווה שזה יקרה בקרוב. בינתיים אני צריך להוכיח את עצמי בהפועל ירושלים, כדי שקבוצות אחרות יראו מה אני שווה וירצו לצרף אותי".  

  

תגובות

להשאיר תגובה