תכירו את חוק מרפי – החוק היחיד הקיים בתקופת המבחנים של האוניברסיטה העברית

עזבו אתכם מאלוהים. הוא לא קיים. אפילו אלואמא היא ככל הנראה פיקציה, ואת זה אני אומרת בתור פמיניסטית. יש כוח אחד ששולט על הפלנטה הזו, ושמו מרפי. האתר המקודש למרפי הוא המוסד הקרוי “האוניברסיטה העברית בירושלים”, והעונה החזקה שלו היא תקופת המבחנים, שם הוא חוגג במלוא הדרו וממרר לסטודנטים- העם הנבחר שלו, את החיים.

זה מתחיל בשמש חמימה ונעימה שצצה לה בדיוק כשאת צריכה לשנן  למבחן במבוא היסטורי לפוליטיקה מה קרה מאז תקופת האבן עד אתמול בצהריים, השמש הזו ממשיכה להאיר על כל אנשים העולם בערך, שמפרסמים את התמונות שלהם מהטיול בדרום אדום, אבל לך? לך יש מבחן. אחר כך, את מגלה שהשיער שלך, שנאבקת כל הסמסטר לגרום לו להסתדר, מחליט לתפוס את הצורה של השיער של הדוגמנית מהפרסומת לפנטן, אבל את? את רפונזל שכלואה במגדל וקרוב לוודאי שהנסיך לא יגיע לטפס לך על הצמה המרהיבה כי עוד יומיים יש לו מבחן במיקרו. מיקרו. אל תנסי אפילו להבין מה זה עושה לבן אדם. ואז יש את שאון חורף, והעיר מתמלאת באירועים ססגוניים שאת מבטיחה לעצמך שתלכי לראות לפחות אחד מהם, אחרי שתארגני את זמנך בצורה יעילה ופורה.

כן, זה לא קורה. זה לא יקרה. כי בטלוויזיה בדיוק התחילה העונה החדשה של הסדרה שכל כך חיכית לראות! אז ברור שתמצאי את עצמך בלופ של צפייה ישירה באינטרנט, ובלי ששמת לב הנה העונה נגמרה והמבחן מחר! מרפי שולח זרועות לכל תחומי החיים, הוא שולח לך מיילים מפתים של חברות תעופה שמציעות 50 אחוז הנחות על טיסה, ואת מסתכלת בפייסבוק ורואה את החברים שלך מהשכבה מעלים תמונות מדרום אמריקה, כי מרפי יודע לתכנת טוב טוב את שליחי הרשע שלו! ואם במהלך הסמסטר חלמת על אביר חלומותיך, או לפחות על גברבר נחמד לבלות איתו מעט את השגרה המשמימה, תהיי בטוחה, שהזמן היחיד בו יש סיכוי שהוא יגיע, יהיה – כן, כן, התשובה ידועה: בתקופה.

התקופה של המבחנים.  בנוסף, רוב הסיכויים שתעלה בך מוזה סוחפת שתגרום לך להרגיש שאת אמילי ברונטה, או פיקאסו, ותרגישי שעלייך להביא לידי ביטוי ברגע זה את היצירתיות העוצמתית המבעבעת בתוכך, במקום ללמוד למבחן שמתקיים עוד שלושה ימים.

אבל זה בסך הכל מרפי, שיודע בדיוק איך לשלוט בעולם. ואז, יגיע הרגע בו את יכולה להנות מקצת מזמן פנוי ותרצי לצאת לבירה במחניודה עם חברה, אבל היא בדיוק תצטרך לסיים לכתוב עבודה למחר, וכשהיא תוכל להיפגש, את תהיי עמוק בתוך אפלטון והפוליטאה שלו. ולסיום, כמה דקות לפני שיסתיים מועד ההגשה של העבודה, המחשב שלך יקרוס. כי ככה, כי מרפי הוא הכוח היחיד השולט בעולם. אבל מאחורי כל זה יש סיבה עמוקה – הוא בסך הכל רוצה לאחד אותנו דרך כל הקיטורים, כדי שנרגיש ביחד, ממורמרים ומאוחדים, בתקופת המבחנים.

בהצלחה.  

תגובות

comments