תיאטרון הקרון, חוגג ארבעים שנה ומתחיל עשור חדש במתיחת פנים עכשווית, מקרון רכבת קטן, לבית חדש, מרכז תרבות מקצועי לילדים, עם שני אולמות, חדרי סדנאות, תערוכות, מיצגים, חוגים והכשרות. הבית החדש נמצא בגן הפעמון בתוך מרחבי הדשא ,צמוד לסקייט-פארק ושאר מתקני הספורט שגן הפעמון מציע.

התיאטרון מציג מגוון הצגות ופעילויות תרבות לילדים, ששמות דגש על תרבות איכותית לילד ועל בינתחומיות של  האמנויות השונות בימי רביעי ושבת יוצגו מבחר הצגות ובימי שני יוצג תיאטרון סיפור. הילדים וההורים שיבואו לבית החדש ייהנו מחוויה רב גילאית, שתציע להם צפייה בהצגה, שוטטות תיאטרונית במרחב הגן, משחקייה, סדנאות יצירה, חוגים שונים, הופעות חוץ ובית קפה. וההורים ירגישו שהגיעו למקום הנכון!

הבית החדש, משכן תיאטרון דוידסון, נחנך בטקס חגיגי בפתיחת פסטיבל הקרון הבינ"ל באוגוסט האחרון, בהשתתפות נציגי משפחת התורם, ראש העיר מר משה ליאון, הנהלת הקרן לירושלים והנהלת עמותת הקרון. מאז צוות התיאטרון עמל על השקת תוכניית המנויים העשירה, שתציג מרפרטואר הקרון והצגות אורחות, שלושה ימים בשבוע. בשאר השבוע  פועלים במקום חוגי ילדים: תיאטרון בובות וקרקס, וכן הכשרות לאמנים מקצועיים: קליידוסקופ, הכשרה לתיאטרון עכשווי לילדים ומסגרת רזידנסי לתיאטרוני סיפור לגיל הרך.

ילדים בכל הגילים, הורים וגם סבים וסבתות מוזמנים להציע כל יוזמה או רעיון הקשורים בתרבות איכותית לילדים, התיאטרון רואה בקהל שלו כשותף לדרך של האמנות והתרבות בירושלים ובארץ ובעולם.  וכמובן ילדים ובוגרים כאחד מוזמנים לצפות וליצור יצירות בעצמם, שכן כשם שאמנות חשובה להתפתחות אנשי התיאטרון, היא גם חשובה לקהל. כל אחת ואחד, בכל גיל יוכלו למצוא את הפינה שלהם במתחם התרבות החדש, בין אם לשכב על הדשא ולשתות קפה, ליצור בובה, לצפות בהצגה לקטנים, שגם גדולים נהנים ממנה, לצאת לסיור הרפתקני בגן הפעמון, לשחק במשחקייה, לקרוא ספר ילדים מצחיק והכי חשוב לשחק במשחקי דמיון, כי בדמיון מתחיל הכל.

תיאטרון הקרון סולל דרך בין העבר להווה (התיאטרון כבר בן ארבעים J ) שילדים יוכלו לשחק ולחוות משחקים של פעם, של דמיון, של חומר, של משחק במקל ובחוט. וגם בונה  דרך לשילוב הטכנולוגיות הכי חדשניות ביצירות שהוא מציג, כמו – וידיאו מפינג, אוגמנטד ריאלטי, סיור סאונד ועוד, כי הכל זה משחק, מהכל אפשר ליצור, כל עוד זוכרים שהמטרה היא להצמיח את הילדים וגם את המבוגרים וגם אותנו היוצרים.

רכישת כרטיסים דרך אתר תיאטרון הקרון או בטלפון 4524*

מבין הצגות חודש נובמבר:

הנהג שהפך לתזמורת

אברהמוס הנהגוס הוא קצת ליצן. הוא מגיע לפני הלהקה ומסדר את כלי הנגינה. הוא מאוד אוהב את עבודתו.
אבל היום… הכלים, הקהל ואברהמוס מחכים לנגנים, והם לא מגיעים!!!
האם יצליח אברהמוס להציל את המצב? האם הילדים יעזרו לו להפוך ל- תזמורת של איש אחד?…
אכן הנס קורה… עם תוף גדול על הגב(ותוף קטן על הרגל..) עם גיטרה, מפוחית, חלילית ומשרוקית, אברהמוס הנהג מנגן, שר, רוקד ומפעיל את הילדים בשירה ובתנועה ומראה להם שאין גבול לרצון ולדמיון. גילים 3 – 7

15 לנובמבר – יום שני, בשעה 16:30 מחיר – 25 ₪ .

רכבת המתנות של סבא וסבתא

מי לא אוהב לקבל מתנות?

סבתא נחמק'ה וסבא אלברט אוהבים לתת מתנות. יש להם נכדים ברחבי הארץ והם נהנים לבקרם להפתיע אותם במתנות. לכל אחד מהנכדים הם הכינו מתנה מיוחדת עם שיר והפתעה.

וכך, עם המתנות הארוזות בקופסאות צבעוניות ומסקרנות, הם מגיעים לתחנת הרכבת כדי לצאת למסע בין הנכדים המפוזרים בארץ.

מה מסתתר בתוך הקופסאות? איך הכניס סבא אלברט צליל לתוך קופסא? איך מצליחה סבתא נחמק'ה להדהיר מרכבת שבלולים? סבא אלברט, בשיתוף קהל הילדים, משכנע את סבתא נחמק'ה לפתוח את המתנות  ולהראות להם מה מסתתר בתוכן, כך נגלים מראות מרהיבים, הפתעות ושירים..

תיאטרון חפצים פיוטי מלווה במוסיקה מקורית ושירה חיה.

לגילים 4-7

17 לנובמבר, יום רביעי, בשעה 17:00. מחיר 55 ₪.

מעשה בעולם

פינגווין קטן, אמיץ ושובב מאנטרקטיקה הרחוקה עובר איתנו מסעות סביב העולם בדרך הביתה.מסעות בהם נגלה כמה רב הדמיון בינינו לבין היצורים המופלאים שלצידם אנו חיים על כדור הארץ.

רקדנית, רקדן ובעלי חיים שונים המגולמים בגופן, מחברים אותנו מחדש אל האדמה והטבע- בריקוד בהומור ובאהבה לעולם.

תיאטרון בובות ייחודי המתרחש על הגוף, בשילוב ריקוד, מוסיקה, ומסע בעולמות מופלאים.

לגילים 3-8

20 לנובמבר, יום שבת בשעה 11:00. מחיר 55 ₪.

הפתעה לחילזון – תיאטרון סיפור עם שני ויסמן

ברלה החילזון חושב שכולם שכחו את יום ההולדת שלו. אבל אנחנו לא שכחנו. נכין לו הפתעה מיוחדת במינה…

לגילים 2-8

22 לנובמבר – יום שני, שעה 16:30. מחיר 25 ₪.

טוטו וחברים

עיבוד לסדרת הספרים "טוטו וחברים" של הסופרת והמאיירת אורית ברגמן בספר המקום צר, ולדמויות אין תמיד מקום, כי:  לה לה הציפור וטוטו הפילון אוהבים להשתולל, מיכאל החילזון אף פעם לא מגיע בזמן, לה לה מתחפשת לנמרה, ומפחידה את כולם, וטוטו מרחף על גלידה מעופפת…….איזה ב-ל-ג-ן!  מזל שדניאל השחקן, הוא חבר של כולם, עוזר, מסדר, מצחיק, ומספר, ואפילו חוגג יומולדת!

לגילים – 3-7

24 לנובמבר, יום רביעי בשעה 17:00. מחיר – 55 ₪

תגובות

להשאיר תגובה