אירוע ומשדר מיוחד של סרטי אנימציה מתוך הפרויקט פנים. יום. זיכרון.

מיזם הנצחה אמנותי המפגיש אנימטורים וסיפורי זיכרון אישיים על חללי מערכות ישראל ופעולות האיבה

3 במאי בשעה 21:00

לייב בבית אבי חי, בזום ובסלקום tv

לצפייה והרשמה:https://www.bac.org.il/events/?eventID=15771

***

מעל עשור שבית אבי חי מוביל את מיזם ההנצחה הייחודי "פנים.יום.זיכרון". אשר רותם את אומנות האנימציה למלאכת החייאת זכרונות  מחייהם של חללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה. המיזם מפגיש בין משפחות החללים לבין יוצרי אנימציה, אשר הופכים יחד  זכרונות  מאדם שאינו בחיים לרגעים מצוירים לנצח.

השנה, ביום שלישי 3 במאי, יתקיים אירוע ומשדר מיוחד לציון יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה. במהלכו, תהיה הקרנה מיוחדת של סרטי אנימציה מתוך הפרויקט פנים. יום. זיכרון, בליווי מוזיקה וסיפורים אישיים.

באירוע שיתקיים בבית אבי חי בירושלים, לצד סרטי האנימציה, יישזר רובד נוסף מתוך ניסיון "להחיות את הקולות". את הערב ילוו הזמרים גיא מזיג ולירז צ'רכי בשילוב תזמורת. 

האירוע יועבר בשידור חי בסלקום TV, בזום, וישודר למוקדים נוספים ברחבי העולם.

בהשתתפות: לירז צ'רכי | ניהול מוזיקלי, עיבודים ושירה: גיא מזיג| שדרן: דן עופרי | במאי: רונן פלד חדד | הנחיה: מנהלות המיזם – לירן ליפשיץ ויטבת פייראיזן וייל.

לירן ליפשיץ, מנהלת המיזם – בית אבי חי:  "לפני עשר שנים יצאנו לחפש דרך אחרת לזכור והקמנו את מיזם פנים. יום. זיכרון. מאז אנחנו מקשיבות לזכרונות.  חוקרות, מחפשות אחר רגעים מהחיים שאבדו, אוספות געגועים ובעזרת אנימטורים ואנימטוריות בעלי כישרון רב, מנסות לספר אותם אחרת. חשוב לנו לזכור את הנופלים והנופלות בלי מדים, לפני המלחמה. להנציח את האיש והאישה שלא הכרנו, אבל היינו רוצות לפגוש". 

יטבת פייראיזן-וייל, מנהלת המיזם – בית אבי חי:  "החשש הגדול של כל מי שאיבד אדם יקר לו הוא הפחד לשכוח. לאבד את הדמות החיה, לשכוח איך נראו תווי פניו, איך הוא נראה כשצחק, איך הרגיש החיבוק שלו. פרויקט "פנים. יום. זיכרון" נולד מתוך הרצון לשמר את רסיסי הזיכרון האלה.  במהלך שנות העבודה על הפרויקט גילינו גם סיפורים על נופלים ונופלות שאין כבר מי שיזכור. בין אם היו ניצולי שואה נצר אחרון למשפחתם, ובין אם אם נהרגו לפני שנים רבות או לא זכו להקים משפחה. אנחנו מתרגשות מאוד שהייתה לנו הזכות להנציח אותם ומזמינות את הצופים והצופות לצפות בסרטים לזכרם ולהיות שותפים להנצחתם. זוהי אחריות וזכות משותפת שלנו לדאוג שאלה אשר מסרו את חייהם למענינו לא יישכחו. ".

שלישי  | 3.5 | 21:00 | בבית אבי חי, בזום ובסלקום tv

תגובות

להשאיר תגובה