היא אם לחמישה, דתיה לאומית בעלת שני תארים , עורכת דין עסוקה ואפילו חברה בוועדות אתיקה והשתלות מן החי. זה עוד לא הכל.  לרגל יום האישה הבינלאומי עורכת הדין שרית חרל"פ, עונה על השאלון שלנו, מה דעתה על הטרדות מיניות ואיזו עצה יש לה בשבילכן

קצת עלי:

שרית חרל"פ, עו"ד. בת 47, נשואה ואמא לחמישה בנים, הגדול בן 24 והקטן בן 10. מתגוררת בפתח-תקוה.

הדרך להצלחה:

למדתי וסיימתי תואר אקדמי בכלכלה – מנהל עסקים, באוניברסיטת בר-אילן. בסיום התואר, חזרתי לחלום הילדות שלי להיות עורכת דין, ולמדתי משפטים. התמחיתי בבית משפט השלום בפתח-תקוה. תחילה עסקתי בעיקר בייצוג נתבעים וחברות ביטוח.

כיום עוסקת בעיקר בייצוג תובעים – הן בתביעות ביטוחיות והן בתביעות נזיקיות שונות בגוף ובנפש (לדוגמא: תביעה נזיקית בגין נכות נפשית שנגרמה לאישה שהוטרדה מינית). אני מכהנת כדירקטורית בחברת נדל"ן ציבורית וכן פעילה חברתית. חברה בועדת השתלות מן החי וועדת אתיקה, במרכז הרפואי רבין.

שילוב משפחה וקריירה:

שילוב משפחה וקריירה זוהי הדילמה הכי קשה לאישה. באותן שנים שבהן האישה צריכה לבנות עצמה מבחינת קריירה ולהתקדם, אלו השנים של לידת הילדים וגידולם. עם לידת הבן החמישי, הרגשתי בצורך ב"פסק-זמן" מסויים, ואכן הורדתי את קצב הקריירה והפחתתי בשעות העבודה. כיום, לאחר שהילדים גדלו, אני מרגישה כי באפשרותי לחזור לקריירה בכוחות מחודשים ובשעות ארוכות. בשנים בהן "הורדתי הילוך", הקדשתי זמן לפעילות חברתית בתחומים רבים.

שאיפה לעתיד:

בעתיד הייתי רוצה להרחיב את הפן העיסקי עם הפן המשפטי. שאיפה התואמת את ההשכלה שלי. השתתפות בוועדות שונות ודירקטוריונים.

מעמד האישה בישראל:

שאלת מעמד האישה, היא חינוך של דורות. קשה לשנות דפוסי מחשבה והתנהגויות מושרשות בדור אחד או שניים. לכן, גם אם אנחנו מדברים על הנושא מעל כל במה ציבורית, ההצלחה לא תמיד עומדת במבחן המציאות. מבחינתי, מעמד האישה נבחן דווקא בדברים הקטנים. כאשר ריכבה של האישה יהיה המפואר והיקר יותר בין ריכבי בני הזוג כדבר שבשיגרה, וכאשר הנטל של הסעות הילדים לחוגים יהיה שווה בין בני הזוג, אז נרגיש בשינוי אמיתי.

הטרדה מינית

הטרדה מינית היא מום בחברה. אבל יש להזכיר לעצמנו כי בשנים האחרונות חל שינוי עצום בהגדרה. מילים או מעשים שפעם לא נחשבו ככאלה, היום מוגדרים ונחשבים כהטרדה מינית, ולכן גם בעניין זה (כמו בעניין מעמד האישה) עלינו לעבור שינוי ממושך בחינוך ובהתנהגות. הטרדה מינית אינה קשורה למיגזר או למקום מגורים, היא דפוס התנהגות חברתי – תרבותי. לדעתי, אם הגברים יפנימו כי לתלונה בגין הטרדה תתלווה גם תביעה כספית, יחול שינוי אמיתי.

עצה נשית:

"אין דבר העומד בפני הרצון" – אשה שבוחרת בקריירה מקצועית, צריכה להיות ממוקדת מטרה ולקחת בחשבון כי תמיד ישנם ויתורים. וגם אם לעיתים תסטה מעט מהשביל מכורח הנסיבות, חשוב שתדע שתוכל שוב לחזור אליו עד להצלחה. תמיד תרתמי לעזרה את בני המשפחה, הבעל והילדים, תוך הסבר על עבודתך ועל חשיבות עזרתם בהצלחתך.

המלצה אישית:

רוצה להמליץ על ספר חדש ומעורר השראה, שיאפשר לכן לעצב שולחן בסטייל שולחנות וסגנונות מאת דבורה שטיין. המחברת, אמא שלי, הוציאה בימים אלה ספר מקסים בו צילמה שולחנות ערוכים. השולחנות מגוונים, מתאימים לחגים ולעונות השנה. לכל שולחן מצורף "טיפ" שעוזר בעריכת השולחן ומיוחד בפשטותו. כל אחת אשר תעיין בספר, ודאי עכשיו לפני החגים – פורים ופסח, יכולה לשאוב ממני השראה, וודאי תמצא שולחן שקרוב לליבה.

תגובות

להשאיר תגובה