תלמידי בית הספר "אורט בית הערבה" בירושלים החליטו לעשות מעשה לרגל היום הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, שהתקיים היום 3 בדצמבר, ולהיכנס לנעליהם של אנשים עם מוגבלות. במסגרת הפעילות בבית הספר המקצועי, קשרו התלמידים את אחת מידיהם ועבדו רק עם יד אחת. חלק קשרו עיניים ובדקו איך זה לעבוד כאדם עיוור. 

תלמידי בית הספר "אורט בית הערבה" בירושלים החליטו לעשות מעשה לרגל היום הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, שהתקיים היום 3 בדצמבר, ולהיכנס לנעליהם של אנשים עם מוגבלות. במסגרת הפעילות בבית הספר המקצועי, תלמידי מגמות אוטוטרוניקה וספרות (מלשון המקצוע "ספר"- מ.ש), קשרו את ידיהם ועבדו רק עם יד אחת. חלק מהתלמידים כיסו עיניהם, כדי לחוות קושי איתו מתמודדים בעלי המוגבלויות וכאות הזדהות איתם. הלקוחות שהגיעו להסתפר, לא הבינו בתחילה מדוע הספרים עובדים עם יד אחת בלבד, וכשהבינו את פשר המעשה, פירגנו ושיבחו את היוזמה.

מנהלת בית הספר, רויטל אמיר: ״באורט בית הערבה, החלטנו להבליט את ההזדהות שלנו עם אנשים בעלי מוגבלויות ולהעביר מסר חד וברור-גם כשיש קושי, הם, בדיוק כמונו, יכולים לבצע כל משימה וכל תפקיד. יתרה מכך, העובדה שהם מבצעים את משימותיהם השונות, חרף המגבלות, מראה עד כמה הם אנשים חזקים שטובים כמו כל אדם אחר. מצדיעה לכל אחד ואחת מהם.״

מנהלת בית הספר, רויטל אמיר

 

תגובות

להשאיר תגובה