תרבות ספרותית

“הטנק” – אירוע לרגל צאת ספרו של אסף ענברי בהשתתפות ד”ר מיכה גודמן, ד”ר גדי טאוב, דב אלבוים ואריאל הורוביץ. יום שלישי, 29.5.18, בשעה 19:30, מרכז תרבות משכנות שאננים, ירושלים

במרכז התרבות משכנות שאננים ייערך אירוע לרגל צאת הספר “הטנק” של אסף ענברי (“הביתה”), על התעלומה מאחורי מיתוס הגבורה של עצירת הטנק הסורי בקיבוץ דגניה א’, כשחמישה אנשים בטוחים שכל אחד מהם הוא האיש שהכריע את גורלה של מלחמת העצמאות. בהשתתפות אסף ענברי, ד”ר מיכה גודמן וד”ר גדי טאוב, הנחיה: דב אלבוים, אמן אורח: אריאל הורוביץ.

יום שלישי 29.5.18, שעה 19:30, מרכז התרבות משכנות שאננים ירושלים, 30-20 ₪.

כרטיסים: איוונטר – 3289*, www.mishkenot.org.il

משכנות שאננים, רחוב היינריך היינה, שכונת ימין משה, ירושלים

על “הטנק” מאת אסף ענברי:

זהו סיפורם של חמישה אנשים שכּל אחד מהם בטוח שהוא האיש שהכריע את מלחמת העצמאות, דרך מיתוס עצירת הטנק הסורי בקיבוץ דגניה א’ בקרב עמק הירדן. ההתפכחות המרה של מלחמת יום הכיפורים מסחררת את חמשת הגיבורים למערבולת של חשבון נפש נוקב, כשהמאבק על המיתוס אינו רק מאבק אישי על הכרה ותהילה, אלא מאבק על האתוס: האם זה סיפור על גבורה או על עורמה? על מצוינוּת או על נס? המשמעות שכל אחד מהם יוצק לסיפור – וכך, לקיומו שלו – היא פעימת הרגע הנצחי בחיים זמניים וחולפים. הספר לוקח ביד אמן את ההיסטורי עם הספרותי, את האמת של המעשה בתוך עולם החוויה, ואת הקוראים למסע דרמטי בעקבות אחד מסיפורי הגבורה המפורסמים ביותר של ימי הקמת המדינה.

 

תגובות

comments