רחלין מנגן מנדלסון ומנצח על דבוז'ק

בחודש הבא התזמורת סימפונית ירושלים מעלה את קונצרט "רחלין מנגן מנדלסון ומנצח על דבוז'ק". הקונצרטים יתקיימו בין התאריכים 5-7.12.23 בירושלים, הרצליה וחיפה

הקונצרט בניצוחו של מאסטרו יוליאן רחלין, שגם יהיה מוביל וסולן (כינור) בערב.  רחלין נולד בוילנה למשפחה של מוזיקאים יהודים, והחלק לנגן בכינור בגיל צעיר. היום, הוא כנר ומנצח זוכה פרסים בעל שם בינלאומי ומשמש כמנהל המוזיקלי של התזמורת הסימפונית ירושלים. 

הקונצרט יפתח בפתיחה תזמורתית עם "קרנבל" מאת דבוז'ק, לאחריה יבוצע על ידי רחלין הקונצ'רטו לכינור של מנדלסון ולסיום התזמורת תנגן את הסימפוניה מס' 9 "מן העולם החדש" מאת דבוז'ק.

היצירה "קרנבל" מאת דבוז'ק, נועדה לשמש כחלק ה"חיים" בטרילוגיית הפתיחות "טבע, חיים ואהבה" של דבוז'ק, והיא כנראה המוכרת ביותר מהשלוש. היצירה הינה חגיגת חיים, שנעה בין אווירה מלאת חיים לאווירה נוסטלגית ורומנטית. 

הקונצ'רטו לכינור של הוא יצירתו התזמורתית האחרונה של מנדלסון, והיא יכולה לשמש סיכום מהימן של הישגיו המוזיקליים. הפרקים בקונצ'רטו לכינור כרוכים זה בזה ברצף אחד, ללא הפסקות, שמוביל על ידי הסולן. זוהי יצירה מלאה שנינות וקסם שקשה לעמוד בפניהם.

הסימפוניה מס' 9 "מן העולם החדש" של דבוז'ק היא הסימפוניה האחרונה שהלחין. דבוז'ק הושפע רבות באותה תקופה ממוזיקה אינדיאנית ואפריקאית-אמריקאית. יצירה זו מבטאת מוזיקת עם אמריקאית ומייצגת דור אחר דור של מהגרים ואנשים פשוטים, אשר שמעו בסימפוניה הבטחה ל"עולם החדש". ה"סימפוניה מן העולם החדש" מעוררת תחושה של תקווה ושל בית.

יוליאן רחלין: "אני מתרגש לחזור ולהופיע. בזמן השבת השחורה התכוננו לקונצרט שהתקיים ביום ראשון למחרת והוא כמובן לא יצא לפועל. אני שמח לחזור ומזמין את כל אוהבי המוזיקה להתעודד עם מוסיקה שתמלא אתכם בתקווה ובטוח שישראל תפתור את כל הבעיות".

עופר אמסלם, מנכ"ל התזמורת הסימפונית ירושלים: "אנחנו מזמינים את כולם להפיג את הלחץ וליהנות מקונצרט. בעת המלחמה מוזיקה יכולה לרפא אותנו בזמנים קשים כאלה. לאחר הקונצרט בוטל בעקבות הימים הקשים אנחנו חוזרים למלא אתכם באנרגיה חיובית ומקווים לבשורות טובות".

הקונצרט יתקיים בשלושה תאריכים: 

5.12.23 בשעה 19:30 באולם הנרי קראון בתיאטרון ירושלים, 

6.12.23 בשעה 20:00 במרכז לאומנויות הבמה בהרצליה, 

7.12.23 בשעה 20:00 באודיטוריום חיפה.

תגובות

להשאיר תגובה