פסטיבל הולגאב – בניהולו האמנותי של אפי בניה ובהפקת בית הקונפדרציה בירושלים – יתקיים בתאריכים 26-20 בדצמבר 2018

פסטיבל הולגאב ליצירה ישראלית-אתיופית, מבית היוצר של בית הקונפדרציה ובניהולו האמנותי של אפי בניה, חוגג את מהדורתו התשיעית.

המנהל האמנותי של הפסטיבל, אפי בניה: "אנחנו שמחים לסיים עוד שנת פעילות עשירה ומגוונת בבית הקונפדרציה, עם  פסטיבל הולגאב התשיעי ליצירה ישראלית-אתיופית. הפסטיבל יציג 17 מופעים, המציעים היבטים שונים של תרבות מרתקת ומיוחדת במינה, המתחדשת וצוברת תנופה ועומק חדשים בישראל. כבכל שנה, נציג את הקולות הצעירים והמבטיחים של הסצנה התרבותית הישראלית-אתיופית במוזיקה, בשירה, בתיאטרון ובמחול, אך נקדיש גם מקום נכבד לאמנים הגדולים ולעמודי התווך של תרבות זו – והשנה נחגוג שוב עם הזמר הגדול מחמוד אחמד, ששב אלינו במופע אנפלאגד ראשון מסוגו".

את הפסטיבל יפתח השנה, כאמור, מחמוד אחמד, ששב להופעה שלישית בירושלים עם הגיטריסט גירום מזמור ועם נגן המנדולינה האגדי איילה מאמו. לראשונה יופיע מחמוד אחמד במופע אנפלאגד אקוסטי, בו ישיר בעיקר בלדות ושירי עם אתיופיים רבי רגש מרפרטואר השירים העצום שלו. מאמו חיבר להיטים רבים בשנות החמישים והשישים והקליט עם אחמד אלבום בראשית שנות השבעים, והשניים יבצעו שירים מאותו אלבום מצליח.

המנהל המוזיקלי, גירום מזמור (מפרוייקט אדיס אבבה), בחר בקפידה את הרפרטואר המרשים ואת הנגנים מאתיופיה ומישראל, כדי להמחיש את הכריזמה הנדירה של אחמד ומאמו ויכולתם להקסים את הקהל.

יום חמישי, 20.12.18, י"ב בטבת תשע"ט, 21:00, הנרי קראון, תיאטרון ירושלים

הפסטיבל ייחתם בהפקה מיוחדת עבור הפסטיבל, "אנדלוסיה- אתיופיה", ובה פסנתרן הג'אז הישראלי עומרי מור, מהמוזיקאים המוערכים והמקוריים ביותר בסצנת הג'אז הישראלית, יוצר חיבור מפתיע ומרענן בין הג'אז והמוזיקה האנדלוסית של המגרב. מור מציע מפגש מוזיקלי עכשווי בין קצוות שונים של היבשת האפריקאית, עם הרכב של מוזיקאי ג'אז המדגישים את נקודות המבט האישיות והשונות שלהם. מור מגוון את השורשים המערב-אפריקאיים של יצירתו ומחברם לג'אז האתיופי –  הוא יופיע יחד עם הסקסופוניסט והזמר אבטה בריהון, נציגם הבולט של האתיו-ג'אז בישראל ושל השירה היהודית-אתיופית, וממשיך תרבותה המוזיקלית של מרכז היבשת האפריקאית.

יום רביעי, 26.12.18 ,21:00,  זאפה ירושלים.

רכישת כרטיסים באמצעות "בימות" http://tickets.bimot.co.il/

בטל': *6226, 026237000

למידע נוסף חפשו את "בית הקונפדרציה" בפייסבוק ובטל': 02-6245206, שלוחה 4

 

 

תגובות

להשאיר תגובה