בפסח הזה חוזרים אל תרבות מצרים העתיקה ונפרדים מהמומיה היחידה בישראל, רגע לפני שהיא חוזרת אל שנת הנצח שלה בסיורים מיוחדים לכל המשפחה ישובו הילדים אל ימי המומיה וילמדו להכין פפירוסים חוברת הפעלה לכל המשפחה תחשוף את סוד החניטה המצרית המוזיאון יציע סדנאות אמנות ושעת סיפור בעקבות התערוכה המדוברת "אין כמו בבית" שמציגה חפצי יומיום שהפכו לאמנות – ובחזרה הכניסה חינם לילדים עד גיל 17 וב-16.4 המוזיאון יפתח את שעריו בחינם לקהל הרחב ללא הגבלת גיל.11 באפריל עד 18 באפריל 2017

מוזיאון ישראל, מזמין את כל המשפחה להיפרד מהמומיה היחידה בארץ, רגע לפני שהיא עוזבת את הגלריה וחוזרת אל שנת הנצח שלה. המומיה, בת ה-2,200 השנים הציתה כבר את דמיונם של מאות אלפי מבקרים. לצדה מוצגות תוצאות בדיקות סי.טי שערך המוזיאון עם אוניברסיטת תל אביב ובית החולים כרמל, החושפות את האדם עצמו מתחת לתכריכים – אירת חור ארו.

במהלך חג הפסח וחול המועד יפתח המוזיאון את שעריו בחינם לילדים עד גיל 17. ב- 16.4 הכניסה למוזיאון תהיה חינם ללא הגבלת גיל. אל שפע התערוכות שמציג המוזיאון יצטרפו פעילויות מיוחדות לכל המשפחה בעקבות המוצגים – סיור לכל המשפחה בעקבות החיים במצרים העתיקה שבמהלכו יכינו הילדים פפירוסים. בתערוכה ניתן יהיה ליהנות מחוברת הפעלה לכל המשפחה שתחשוף את סוד החניטה המצרית. בנוסף, ייערך מופע מוזיקלי בשילוב חפצים ביתיים בעקבות התערוכה "אין כמו בבית". תערוכה זו המדמה בית שמרוהט ביצירות אמנות ויוצר חוויה ייחודית לכל המשפחה, תלווה גם בסדנאות יצירה וסדנאות מיחזור.

מלבד המומיה, חג הפסח הוא גם ההזדמנות האחרונה לבקר בתערוכות המדוברות "פרנסיסקו גויה: מדריד של יום ולילה" הסוחפת את המבקרים אל החיים בספרד במאה ה-18 ותערוכת "זה האיש: ישו באמנות הישראלית" המציגה כיצד לאורך 150 שנה אמנים ישראלים ויהודים אימצו את ישו כחלק מהותי מעבודתם ומהרעיונות שניסו להעביר.

 

 

 

תגובות

להשאיר תגובה