"קונצי ובובי עושות תערוכה" – בתיה קולטון ורותו מודן בתערוכת איור חדשה לילדים בבית הנסן. פתיחה: 9.7.2020, 16:00 | נעילה: 5.9.2020

ב9.7 תפתח בבית הנסן התערוכה הזוגית "קונצי ובובי עושות תערוכה", תערוכת איור המוקדשת כולה לילדים. מוצגים בה מיטב האיורים לספרות ילדים שאיירו בתיה קולטון ורותו מודן – בגובה עיניהם של הקוראים הקטנים. 

בתערוכה יוכלו הילדים והוריהם לשוטט בין האיורים שיצרו קולטון ומודן לאורך השנים, ולהיחשף לא רק אל הסיפור הויזואלי מתוך הספרים אלא גם אל מאחורי הקלעים של הספר; היד המאיירת, המחשבה מאחורי הדמויות ותהליך היצירה שלהן. בין השאר יוצגו בתערוכה סקיצות ואיורים מקוריים של השתיים החושפים כיצד נוצר קו או כתם, איך נבנית קומפוזיציה, אילו דמויות נכנסו לתמונה ואילו נותרו במגירה.

לצד התערוכה, הגלריה הקטנה תהפוך לספריית ילדים עם כל הספרים שאיירו השתיים, מעין פינת קריאה שקטה בה יוכלו המבקרים לצלול אל תוך הסיפורים ולהחליף חוויות.

רותו מודן ובתיה קולטון הן אמניות קומיקס, מאיירות ומרצות לאיור. ב1996 הקימו יחד עם המאיירים ירמי פינקוס, איציק רנרט ומירה פרידמן את אקטוס-הוצאת קומיקס עצמאית, שזכתה להכרה בינלאומית, איירו ספרי ילדים של נורית זרחי, חנוך לוין, אתגר קרת, שהם סמית, עודה בשאראת ועוד, וספריהן תורגמו לשפות  רבות.   ב2017 הקימו רותו ובתיה את סטודיו קונצי ובובי לאיור ולחיים משוגעים. 

עיצוב גרפי: Field-Day

ניהול אמנותי: דנה בן שלום

פתיחה תערוכה עם בתיה ורותו: 9.7 יום חמישי בשעה 16:00

שעות פתיחת הגלריה: א׳-ה׳- 10:00-18:00 | שישי- 10:00-16:00 | שבת- 10:00-18:00

תגובות

להשאיר תגובה