מירושלים לתל אביב

בית הספר הירושלמי לקולנוע “מעלה” יציג את סרטי הגמר של הסטודנטים- ארבעה סרטים תיעודיים ושישה סרטים עלילתיים-בסינמטק בתל אביב ביום שישי, 23.3, 09:15

בית הספר “מעלה” נחשב לייחודי בין בתי הספר לקולנוע בעולם בניסיונותיו ליצור שפה ויזואלית חדשה המביאה אל המסך מאוצרות התרבות היהודית. מדי שנה מופקים ב”מעלה” סרטים קצרים, עלילתיים ותיעודיים, המייצגים את ישראל בפסטיבלים בין-לאומיים. בעשר השנים האחרונות זכו סרטי בית הספר בעשרות פרסים ותארים, ובהמשך ישיר השתלבו בוגרי בית הספר בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה בארץ.

סרטי הגמר לשנת 2018, אשר יוצגו בסינמטק בתל אביב ביום שישי הקרוב, עוסקים בעיקר בשאלות של זהות וזרות. בגזרה התיעודית התחקו הסטודנטים אחר דמויות מעניינות בסיפורים מעוררי רגש ומחשבה: תהליך השינוי של טרנסג’נדר ומשפחתו הדתייה המקבלת אותו כמו שהוא ומשלימה עם בחירתו רבת המשמעות; תהליך גיור והסתגלות של עולה מרוסיה בניסיונה לכונן בית ומשפחה בישראל; שנתיים בחייו של נער ממפוני עמונה אשר בנה את ביתו במו ידיו בטרם נהרס וכעת מחפש את מקומו בעולם; סיפורם של אב ובן מבוגרים החיים יחדיו ומערכת היחסים המורכבת והעדינה שלהם ממנה מנסה הבן, בן ה-37, להשתחרר כדי למצוא זוגיות.

בסרטים העלילתיים המגוונים, אשר מביאים פנים רבות של החברה הישראלית אל המסכים הגדולים, לקחו חלק שחקנים מוכשרים ומנוסים, ביניהם השחקנים אלי גורנשטיין, אסתי זקהיים, נועה קולר וצחי הלוי.

לרשימת הסרטים המלאה כנסו לאתר בית הספר:  http://www.maale.co.il/ ובפייסבוק: http://bit.ly/2iLzgEX

תגובות

comments