הופעה נדירה של לאה אברהם עם שירי האהבה והגעגוע של נשות תימן  בבית הקונפדרציה – הבית למוזיקה אתנית ולשירה בירושלים,במסגרת מופעי החורף של בית הקונפדרציה המתמקדים בנשים יוצרות 31.1.2019 בשעה 20:30

לאה אברהם, הזמרת\רקדנית/כוריאוגרפית ומי שחיברה בין מסורת הריקוד התימני ובין המחול המודרני תופיע בהופעה נדירה בירושלים עם המופע החדש :"ווא-טויור/הציפורים" המוקדש לשירי האהבה והגעגוע של נשות תימן היהודיות ממחוז חוגריה שבדרום תימן.

ההופעה תתקיים ביום חמישי, 31 בינואר 2019, בשעה 20:30, במסגרת חודש ינואר המוקדש לנשים יוצרות בבית הקונפדרציה – הבית למוזיקה אתנית ולשירה, בניהולו האמנותי של אפי בניה.

אברהם, ילידת דרום תימן, היא מי שחיברה בין מסורת הריקוד התימני ובין המחול המודרני. היא רקדה ויצרה בלהקת המחול ענבל, ובמסגרת זו אף הקימה את בית הספר לריקוד. בהמשך עברה ללהקת בת שבע, בה מילאה תפקידים מרכזיים. אברהם חיברה כוריאוגרפיות להצגות בתאטרוני הבימה, הקאמרי ובאר שבע, שיתפה פעולה עם מוזיקאים והרכבים רבים, ביניהם יוני רכטר, בוסתן אברהם, מנחם וינברג, רפי קדישזון ואסתרית בלצן, והוציאה אלבום סולו, "נווה מדבר", המשלב שירה תימנית מקורית ושירי יוצרים ישראלים.

אברהם חוקרת כבר שנים רבות את מורשת שירת נשות תימן, ובמופעה החדש תציג לראשונה שירים ומחולות של נשים ממחוז חוגריה שבדרום תימן. יחברו אליה הזמר עופר כלף והפייטן תום פוגל,  גם הם צאצאים למשפחות ממחוז חוגריה, שיציגו את מסורת שירת הגברים החוגריים לפיוטים של רבי שלום שבזי.

משתתפים: לאה אברהם קולות | תום פוגל קולות | עופר כלף קולות | ירדן ארז  עוד, כינור, ג'ומבוש | דוד דיגמי כלי הקשה

קישור לקטעי וידיאו של לאה אברהם:

https://youtu.be/aDyIGnq393I

לאה אברהם מדברת על רבי שלום שבזי:

https://youtu.be/rLSaGv4KSaI

תגובות

להשאיר תגובה