לא מעט אני מצליחה לאתר "כוכבים" ירושלמים ו"ללכוד" אותם בחכתי. לא, אני עוד לא סוכנת, וגם לא זוקפת את ההצלחות לזכותי, אבל בהחלט גיליתי חושים לאנשים בולטים שעושים את העיר ליותר מיוחדת ועליהם הכי כיף לכתוב.

את יוסל'ה  (יוסל'ה זיו, בן 26) הכרתי במקרה. התגעגעתי לימי השושן העליזים בנערותיי ונתקלתי, לפני כשנה, במודעה לאחד ממופעיה. ואז התאהבתי. בהומור רב, מקצועיות והרבה מחויבות למופע, יוסל'ה מצליחה לרגש ולהצחיק כאחד. היא כבר לא עוד דראג שצמחה מירושלים, היא ה-דראג, ואין אירוע שקורא לעצמו 'מכובד' מבלי שהיא תהיה חלק ממנו.

מהדיוות הגדולות ועד מופע שמוקדש כולו לשירי דיסני, מצליחות יוסל'ה ואורחותיה השונות (כל פעם כוכבת דראג אחרת או כמה במקביל) להיות הכי קרובות לדבר האמיתי ומביאות את הצופה לכדי ריתוק במשך קצת יותר משעה. "כנער בן 18 הייתי מופיעה פה ושם, בעיקר כשהיו הזדמנויות ומישהו איפר אותי סתם לכיף," היא מספרת על ההתחלה, "ב-2016, כשהייתי בן 23, לקחתי את העניינים יותר ברצינות ולמדתי לאפר את עצמי, דאגתי לבגדים והכל. למדתי ברצינות, השקעתי, הלכתי לקורס, התמדתי והפכתי למקצוענית".

יוסל'ה זיו. "מדובר בשואו"

מי שנתן לה את הבמה וההזדמנות הראשונים הוא עמית שכטר, הבעלים של "נוקטורנו" בבצלאל: "יוסל'ה פנה אלינו ומה שהתחיל כפיילוט בודד הפך לליין מבוסס איכותי וכבר וותיק שהוא הצלחה מסחררת. קומת הלייב שלנו היא מעין סוד כמוס שמסתתר בתוך בית קפה "רגוע" עם אירועי תרבות מגוונים. לכל סוג של אמנות יש מקום במתחם הנוקטורנו ומבחינתי, דראג זו אמנות. מתחם הלייב שלנו הוא ממש עולם ומלואו. זה מקום מיוחד שכולם(!) מרגישים בו הכי בבית".

עברו הרבה שנים מימי השושן ההם. כמעט שקט תעשייתי בתחום בעיר. "היו איזה שנתיים שלוש ללא דראג בעיר עד שפתחנו, אני וכמה חברות, את ליין ה״אללה נש״, ומשם אני דופקת הופעות בקצב כבר כמה שנים, כולל על במת המצעד (מצעד הגאווה. מ.ש) המרכזית," מספרת יוסל'ה. על החוויה היא אומרת כי "ירושלים מפתיעה, האמת, בדרך כלל לטובה. תמיד יש אנשים שבהלם וחשוב להבין שמדובר ב"שואו": השיער הגדול, השמלה הנוצצת והגובה עושים את שלהם. סך הכול החוויה שלי מהעיר זה שעם חיוך גדול וגישה הנכונה אני ממיסה את כולם".

המופעים של יוסל'ה, שמתקיימים במסגרת הליין שלה, "צחוקים רצח", כמעט ולא חוזרים על עצמם. בכל פעם קונספט אחר עם דמויות אחרות. "זה חשוב מאוד לאומן, ועוד יותר לקומיקאי, במיוחד שאת רוב הבידור אני מאלתרת באותו רגע כי אין כמו בדיחה חמה מהתנור", היא משתפת. כששאלתי איזו דמות היא הכי אהבה לגלם היא ענתה: "מאוהבת בבת הים אריאל לנצח, אבל שרופה על אורסולה".

במופע שהתקיים ביום שני האחרון, יוסל'ה לא התאפקה ושילבה פוליטיקה, למרות העובדה שהמופע עסק במחווה לדמויות "דיסני" האהובות. בעת ששרו את שיר האהבה האל-מותי מ"מלך האריות" can't you feel the love tonight החליטו יוסל'ה וחברותיה (מוקשה, סירופ מייפלתו'רפ וקריסטינה פוקס- כולן שמות במה- מ.ש), להרים שלטים של מפלגת "נעם" שידועה בדעותיה האנטי-להט"ביות, והצליחו להעביר את המסר בצורה חדשה וברורה ובעיקר -מצחיקה. זה לא מנע ממנה לטפטף לקהל, לאורך כל המופע, להצביע רק "מחל"- למפלגה בראשות בנימין נתניהו. במהלך הערב אפילו שמה צמיד שלו על היד שניתן לה מהקהל. על הסיבה יוסל'ה לא הרחיבה רק ענתה: "מה אני אעשה אני מתה עליווווו".

עם שלטי מפלגת "נעם"

מה החלום שלך? לאן תרצי להגיע?

"אני חולמת ממש להגיע לטלוויזיה, אולי איזו תכנית בפריים-טיים עם 'צחוקים-רצח'".

למעקב אחרי האירועים הקרובים היכנסו לעמוד הפייסבוק של "צחוקים רצח"

תגובות

להשאיר תגובה