חוגגים במגדל דוד

מוזיאון מגדל דוד חוגג את חג החנוכה עם מיזם "תו השעה" – הופעות אקוסטיות חינמיות של אמנים מובילים מטרקלין המוזיאון יחד עם מארזים ירושלמים עד הבית.  בין האמנים: האלתרמנס', מארינה מקסימיליאן, שי צברי, שלומי שבן והפסנתר, עדן דרסו במופע פסנתר, מארק אליהו ואביתר בנאי בין התאריכים 10-17 בדצמבר 2020

בהתאם להנחיות משרד הבריאות ולצד פרויקט השימור וההתחדשות הגדול במוזיאון, מוזיאון מגדל דוד בירושלים, חוגג את חג החנוכה עם מיזם "תו השעה"- הופעות אקוסטיות מהנות עם פינוקים וקוקטיילים מעסקים ירושלמים עד הבית ובכל חלקי הארץ.

מיזם "תו השעה", של מוזיאון מגדל דוד, עיריית ירושלים והקרן לירושלים, הינו סדרת הופעות אקוסטיות שיתקיימו בטרקלין המוזיאון וישודרו בשעה 20:00, בחינם אל הצופים בבית לאורך כל ימי חג החנוכה. בין המופעים:  עדן דרסו- מופע פסנתר (15/12/20), מארק אליהו (16/12/20) ואביתר בנאי (17/12/20).

על מנת להשלים את החוויה ולתמוך בעסקים ירושלמים, מארגני המיזם, מציעים גם מארזי קוקטיילים ונשנושים מגוונים מעסקים ירושלמים שונים החל מ-195 ₪ למארז זוגי, כולל משלוח לכל חלקי הארץ. כלל המוצרים הינם בעלי כשרות (עם חותמת). הצפייה הינה ללא עלות וכרוכה בהרשמה מראש באתר המוזיאון. בין הנרשמים באתר תוגרל סדנת קוקטיילים ביתית.

כמו כן, בימים אלו מוצגת במוזיאון התערוכה, "הבנאים – זאת המנגינה שלנו", אשר עוקבת אחר יצירתם של בני משפחת בנאי, יצירה ששורשיה בתרבות היהודית-פרסית בשיראז, אך היא עולה ומתגבשת בתוך הווי ירושלמי מתהווה. לאורך השנים וההיסטוריה, הפכה יצירתם של בני המשפחה לראי התרבות הישראלית, והיא בה עמוד תווך גם היום. התערוכה מציעה למבקרים חוויה מוזיקלית ייחודית של קולות, צלילים ומראות, המספרים את קורותיה של משפחת בנאי, שסיפורה הוא הסיפור של כולנו.

בנוסף, בעמוד היוטיוב של המוזיאון יתקיים סיור וירטואלי בנושא מנורות ברחבי ירושלים, בחינם לכל המשפחה. 

פירוט ההופעות:

מארינה מקסימיליאן – מוצ"ש | 14.12.20 | 20:00

היוצרת והזמרת הווירטואוזית, הזיקית המוזיקלית הכי מרתקת, במופע פסנתר סוחף, אנרגטי ומהפנט, עם מיטב הרפרטואר שלה מכל התקופות, ועוד ביצועים חדשים וייחודיים לשירים שהיא פוגשת בדרך.

שי צברי – הכי קרוב שאפשר – ראשון | 13.12.20 | 20:00

שי צברי שר ומספר על איך נוצרו שיריו, על הדרך המפותלת שעבר עד שהגיע לקדמת הבמה, על דברים שלמד מהמוזיקאים שאיתם שיתף פעולה (ברי סחרוף, אהובה עוזרי) ועל מחשבות מהימים המשוגעים שבהם אנחנו חיים.

שלומי שבן והפסנתר – שני | 14.12.20 | 20:00 

שלומי שבן בהופעת יחיד עם שירים מכל האלבומים ועם כישרון ההופעה הנדיר שלו, חוש ההומור והיכולת להפנט את הקהל באמצעות כריזמה יוצאת דופן. במופע מפגין שלומי וירטואוזיות מופלאה בנגינת הפסנתר ומשלב מוסיקה קלאסית ורוק שמולידים את הסגנון המיוחד שלו.

עדן דרסו – מופע פסנתר – שלישי | 15.12.20 | 20:00

מאז שפרצה לתודעה עם האלבום ״כתר שקוף״ בהפקת די ג'יי מש לפני שלוש שנים, עדן דרסו הפכה להיות הראפרית המובילה בישראל. כעת, כשעולם ההופעות נעצר, עדן בנתה מופע פסנתר אינטימי המותאם לתקופה, עם הפסנתרן ומפיק ההיפ הופ קלמן מאמי, שעיבד את השירים מאלבומה לעיבודי פסנתר מרגשים ומפתיעים.

מארק אליהו – דואו קמנצ'ה ופסנתר – רביעי | 16.12.20 | 20:00

מארק אליהו נחשב לאחד היוצרים המרתקים והמרגשים בתחומו שפועלים היום בעולם. נגן, מלחין ומפיק בינלאומי, שמפליא לנגן על קמנצ'ה -כלי קשת ייחודי בעל אקוסטיקה יוצאת דופן. אחרי ההצלחה הבינלאומית שלו הוא חוזר הביתה עם השפעות מוזיקליות שבטיות ואלקטרוניות – והכל מתפרץ על הבמה בבום אחד שאי אפשר לתאר אבל חייבים לחוות. חיים וייס – פסנתר.
אביתר בנאי – מופע סולו – חמישי | 17.12.20 | 20:00

היצירה של אביתר בנאי מקורית, כנה ואמיצה. היא מצליחה לתאר בעומק ובדקות התרחשויות פשוטות של חיים, כמו גם התרחשויות מורכבות של תנועות הנפש והאמונה. במופע הסולו שלו הוא נוגע בראשית השירים, החדשים והמוכרים ומציג אותם כפי שהיו ברגע לידתם – עירומים וחשופים, קרובים אל הלב.

הצפייה הינה ללא עלות וכרוכה בהרשמה מראש באתר המוזיאון. בין הנרשמים באתר תוגרל סדנת קוקטיילים ביתית.

הרשמה, הזמנות, פרטים נוספים ושעות הכניסה העדכניות

ניתן למצוא באתר המוזיאון ובטלפון 2884*

תגובות

להשאיר תגובה