התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד מציגה לראשונה את הקולות הייחודיים של נשות העיר הכחולה ממרוקו – שפשאוון. 6 ו – 7 ביוני ירושלים ומודיעין

התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד תקיים לראשונה על הבמה מפגש עם סגנון מוסיקלי ייחודי שהתפתח בעיר הציורית שפשאוון במרוקו, סגנון שהונהג על ידי נשות העיר ובלט דרכן.

זהו מפגש מאתגר ומסקרן של סגנונות והרכבים שונים, בניצוחו של המאסטרו דריס בראדה ממרוקו. בקונצרט יתארחו המוסיקאית ומנהיגת ההרכב "נשות שפשוואן" חאיירא אפאזאז, המובילה את הרכב הנשים ומור קרבסי מישראל. 

צילום: דריס ברדה

הרכב קבוצת הנשים מרתק במיוחד כאשר חלקן ישובות על הרצפה, חלקן עומדות, חלקן מנגנות וכולן בתלבושות מסורתיות צבעוניות ומסורתיות. סגנון השירה והמוסיקה הייחודי מוכר בשם :אל חדרה – (Al Khadara) – סגנון אשר התפתח וטופח בלעדית על ידי נשים ומושפע מהמסורות האנדלוסית והסופית ומעודדות השתתפות נשים בשירה ובנגינה.

אל סולניות המקהלה ממרוקו מצטרפת היוצרת והמלחינה הבינלאומית, מור קרבסי, אשר יצירותיה בתחום מוסיקת העולם, הלדינו והשירה האנדלוסית הפכו אותה ליוצרת בינלאומית מהמוערכות בעולם. 

הקונצרט "הקולות של נשות שפשאוון" לוקח את הקהל לסיור בסמטאותיה הציוריות של העיר שפשאוון, על מבניה ורחובותיה הכחולים, מסע אל צלילים וקולות של מסורת מוזיקלית של שירה נשית ייחודית ועשירה מצפון מרוקו.

מנצח ומנהל מוסיקלי: דריס בראדה ((Driss Berrada  מרוקו.

משתתפים: חאיירא אפאזאז (khayara Afazaz,מרוקו,  מקהלת הנשים האנדלוסית של שפשאוון (Chefchaouen) מרוקו והסולנית מור קרבסי.

מועדי המופעים:

6.6.22 יום ב', שעה 20:30, אולם הנרי קראון, תיאטרון ירושלים.

7.6.22 יום ג', שעה 20:30 היכל התרבות מודיעין.

מחיר כרטיס 119-129 ₪ 

לרכישת כרטיסים: 073-759-9931 או 5994* www.andalusit.co.il

תגובות

להשאיר תגובה