כמו בכל שנה אני מתרגשת לקראת בוא חג הסוכות ורוחות המדבר שמביאות עימן חגיגה מוזיקלית מפוארת המפגישה בין מיטב האמנים בישראל. עוד מהימים שהייתי תצפיתנית במוצבים של בקעת הירדן והערבה, פסטיבל התמר היה אחד הדברים שהכי חיכיתי לו בשירות הצבאי. בעודי מתצפתת על הנוף השלו והיפה בעולם, זכיתי למופע זריחה של מאיר בנאי ז"ל שהשכיח ממני את המדים והמשמרות המעיקות.

הפסטיבל הגדול והוותיק ביותר בישראל מאגד רגעים מוזיקליים חד פעמיים ומרגשים המבטיחים חוויה בלתי נשכחת, חלק גדול בזכות התפאורה הטבעית עוצרת הנשימה בנוף המדברי הפתוח (נו, מי מאיתנו שגדל בשנות ה-90 לא חלם להעביר לילה עם מופע זריחה רומנטי ותשוקתי של דיוויד ברוזה?).

כמיטב המסורת, כל משאלות הלב של הקהל יתגשמו  עם מופעים של אמנים מכל קצוות הקשת ומפגשים נדירים בין מזרח למערב, כמו דיקלה, דודו טסה ועומר אדם או ג'יין בורדו, אביתר בנאי וברי סחרוף ואהוד בנאי במופעם המשותף (מופע שאני מחכה לו בקוצר רוח).

החוויה הייחודית נפרסת על פני ארבעה ימים, בלא פחות מארבעה אתרים שונים שיספקו שלל מופעים ופעילויות  בשעות שונות במהלך היממה לכל המשפחה:

היכל מצדה – מתחם מופעים למרגלות המצדה. חוויה מרגשת עם תפאורת "גב במה" של הר המצדה.

  • פסגת מצדה – בלעדי לפסטיבל! מופעים בפסגת המצדה במתחם הארמון הדרומי הצופה אל עבר ים המלח.
  • קיבוץ עין גדי- מופעי חינם על הדשא, תחת עץ הבאובב בקיבוץ עין גדי.
  • נאות הכיכר – מופעי חינם בפארק האקולוגי בפתחת נחל אמציה במפגש הישובים נאות הכיכר ועין תמר.

דב ליטבינוף, ראש מועצה אזורית תמר, יוזמת ומארחת הפסטיבל:  "אירועי התרבות והמוסיקה של המועצה האזורית תמר, בארץ ים המלח ,  הפכו מזמן לשם נרדף לאיכות ולתרבות בישראל. פסטיבל התמר, לאורך שנות קיומו, הפך למוסד מוסיקלי אשר מצליח לרכז יחדיו את גדולי האומנים בישראל ומציב, מידי שנה, רף חדש של חדשנות מוסיקלית ב'היכל התרבות של הטבע'".

רוני חוס, מנהל אמנותי פסטיבל התמר: "פסטיבל התמר הוא מראה של התרבות והמוזיקה הישראלית, השואף בכל שנה לשלב בין העכשווי לוותיק, בין המזרח למערב, בין הריגוש והקצב, בין הישראלי לבינלאומי ובין הגרוב למילים החודרות".

לרשימת המופעים השלמה: http://tamarfestival.com/

פסטיבל התמר – 11.10.2017 –8.10, חול המועד סוכות

תגובות

להשאיר תגובה