אומרים שיהיה פה שמח

פסטיבל הקולנוע ה-37 ירושלים גאה להכריז על הסרטים הישראליים שנבחרו להשתתף בתחרות הרשמית. 34 סרטים עלילתיים, תיעודיים וקצרים נבחרו להשתתף בקטגוריות השונות של התחרות הישראלית של הפסטיבל.סך הפרסים שיוענקו בתחרויות השונות בפסטיבל הקרוב: למעלה מחצי מיליון שקל – הפסטיבל יערך ביו ה- 10-20 בדצמבר 2020

פסטיבל הקולנוע הבינלאומי ירושלים 2020 גאה להכריז על הסרטים שנבחרו להשתתף בתחרות הקולנוע הישראלי.

במהדורתו ה-37 יקרין הפסטיבל במסגרת התחרות הישראלית סך של 34 סרטים מהם חמישה סרטים במסגרת תחרות הקולנוע העלילתי הישראלי, שמונה סרטים במסגרת תחרות הקולנוע התיעודי הישראלי ו-21 סרטים במסגרת התחרות לקולנוע ישראלי קצר.

בנוסף תתקיים בפסטיבל הקרנה מיוחדת לגירסה חדשה שיצר ערן קולירין לסרטו "ההתחלפות". 

ואלה הסרטים המשתתפים בתחרויות:

תחרות חג׳ג׳ לקולנוע ישראלי עלילתי

אסיה
בימוי: רותי פרי-בר

מפיקים: יואב רועה, אורית זמיר, יאניה קראלג׳ | תסריט: רותי פרי-בר | משחק: אלונה איב, שירה האס, תמיר מולא, גרא סנדלר, עדן חלילי, אור ברק, נדיה טיכונובה 

אסיה בת ה-35 היא עולה ותיקה ואם חד הורית לוויקה בת ה-17. מצבה הבריאותי המידרדר של ויקה מחייב את אסיה לקבל על עצמה לראשונה את תפקידה כאם – ולקחת אחריות על חיי בתה ועל הזמן שעוד נותר להן יחד.

פסטיבלים: טרייבקה

הלילה הזה
בימוי: נדב שירמן

מפיקים: אסתי יעקב־מקלברג, נתי דינר, חיים מקלברג מפיקים שותפים: חזי בצלאל,  לאון אדר, משה אדרי ויגאל מוגרבי | תסריט: בני ברבש, עוזי וייל | משחק: אפרת בוימולד, שאדי מרעי, שירה קדם־קצנלבוגן, זהר ליבה, יעקב זדה־דניאל, תום חגי, מיקי לאון, אודי פרסי

אפריל 1980, משגב־עם. חוליה של חמישה מחבלים חודרת לקיבוץ, משתלטת על בית ילדים ומחזיקה בפעוטות כבני ערובה למטרות מיקוח ושחרור אסירים. לילה ארוך עובר על ההורים המפוחדים, אנשי הצבא המתכננים פריצה, חברי החוליה המתוסכלים והילדים.

הנה אנחנו
בימוי: ניר ברגמן

מפיקים: איתן מנצורי, יהונתן דובק, מריקה סטוקי | תסריט: דנה אידיסיס | משחק: שי אביבי, נועם אימבר, סמדר וולפמן, אפרת בן־צור, אמיר פלדמן, שרון זליקובסקי, נטליה פאוסט, אורי קלאוזנר

אהרון מקדיש את חייו לטיפול בבנו האוטיסט אורי. כעת, כמתבגר, ייתכן שאורי כבר הגיע לגיל שבו כדאי שיגור בבית לאנשים עם צרכים דומים לשלו. אך אהרון מבין שאורי אינו מוכן לפרידה, והשניים יוצאים למסע בריחה ברחבי הארץ, מסע שישנה את חיי שניהם.

פסטיבלים: קאן

מותו של הקולנוע ושל אבא שלי גם
בימוי: דני רוזנברג

מפיקים: סתיו מרון, דני רוזנברג, קרול פולקוף מפיק שותף: אדגר טננבאום | תסריט: דני רוזנברג, איתי כוחי | משחק: מרק רוזנבאום, רוני קובן, אינה רוזנברג, נועה קולר, נתן רוזנברג, רות פרחי, אורי קלאוזנר, סבינה רוזנברג

אב ובנו מנסים באמצעות הקולנוע לעצור את הזמן אך מחלת האב מאיימת לנצח את שניהם במירוץ.

פסטיבלים: קאן, פוסאן, מוסטרה – פסטיבל הקולנוע הבינל׳ סאו פאולו, סלוניקי, סרט הפתיחה – פסטיבל הקולנוע הבינל׳ מנהיים היידנברג

שאיפה לחיים
בימוי: מתן גוגנהיים ואסף אבירי

מפיקים: אדר שפרן, רוני אברמובסקי, משה אדרי | תסריט: מתן גוגנהיים, אסף אבירי | משחק: שלמה בראבא, ג׳וי ריגר, גדי יגיל, דבל׳ה גליקמן, אלון נוימן, אודליה מורה-מטלון, אבי קורניק, אנסטסיה פיין, נירה רבינוביץ׳, אבי קושניר, דריה רוביצ׳ק, מירנה פרידמן
כשדב הקשיש עובר לבית אבות בניגוד לרצונו, הוא חייב למצוא דרך לחזור אל ביתו הישן. כשאהבה, קנאביס ופשע נכנסים לתמונה, הוא מגלה שיש לו מה להפסיד.

התחרות לקולנוע ישראלי תיעודי

דני קרוון
בימוי והפקה: ברק הימן

בהיותו כמעט בן 90 יוצא דני קרוון, חתן פרס ישראל לאמנות, אשר פסליו הסביבתיים פזורים ברחבי העולם, למסע רגשי ופוליטי שבמהלכו נחשפת דמותו המורכבת והמסעירה של אמן ייחודי ורב השפעה.

הגורם האנושי
בימוי: דרור מורה | מפיקים: גרור מורה וטדי לייפר, מפיק שותף: שלום גודמן

דרור מורה מספק נקודת מבט ייחודית על המשא ומתן של ישראל עם מדינות ערב תוך התמקדות במתווכים האמריקאים שיזמו את התהליך ונכחו בחדרי החדרים בכל שלב ושלב.  מה באמת קרה כשקלינטון, ברק וערפאת היו לבד בחדר? מה רבין הבטיח לסורים? מה המלך חוסיין אמר לנתניהו שגרם לו להתקפל במו״מ עם הפלסטינים?

פסטיבלים: טלורייד, שיקגו

המניע
בימוי והפקה: טלי שמש ואסף סודרי

35 שנה אחרי הטבח הנורא שהתרחש בעין כרם ב-1986, במהלכו נער בן 14 ירה מטווח אפס באביו, אמו ושתי אחיותיו, יוצאים הבמאים טלי שמש ואסף סודרי לנסות להבין מה בדיוק קרה שם, לפצח את דמותו המורכבת של הרוצח ולעמוד על הפער בין הילד קר הרוח ונעים ההליכות לבין המעשה המפלצתי שעשה.

ילדים
בימוי והפקה: עדה אושפיז

שלוש בנות ושני בנים פלסטיניים, בני 6–17, ממזרח ירושלים וחברון, חושפים את הסיפור הפחות מוכר של ילדות תחת כיבוש. מבט אחר על הדור השלישי והרביעי לכיבוש.

מה היה קורה אילו? אהוד ברק על מלחמה ושלום
בימוי: רן טל | מפיקים: אמיר הראל ואיילת קייט

האם מנהיג יכול להשפיע על המציאות, או שכמו כל בן אנוש הוא נזרק אל בין גלי ההיסטוריה ללא יכולת להשפיע עליה באופן מהותי? 20 שנה לאחר שהפסיד את ראשות הממשלה בעקבות כשלון ועידת קמפ־דייוויד, כשהוא בן 78, מביט אהוד ברק על ההיסטוריה של מדינת ישראל ושואל: מה היה קורה אילו?

מורנוב
בימוי: חן שלח | מפיק: מיכה ליבנה

מתחת לבתיה של שכונת מורנוב בוורשה קבורים הריסותיהם של בתים ורחובות שבעבר שקקו חיים יהודיים. במלחמת העולם השנייה הם היו לב לבו של גטו ורשה. מורנוב המודרנית חיה את ההווה, אך נדמה שמתחתיה עדיין רוחשים החיים שנקברו ונמחקו.

מרפסת
בימוי והפקה: אלעד דוידוביץ׳-שיקוביץ׳

בחור צעיר יושב במרפסת. ממנה הוא מביט על החברה הישראלית, אבל גם אל תוך נפשו שלו. זו תצפית עמוקה, כואבת ואמיצה על עצמו, על משבר הזוגיות שבו הוא שרוי ועל הקשר עם הוריו. כל זה קורה בשבוע הכי ישראלי בשנה, בין ימי הזיכרון ועד יום העצמאות.

אהובה עוזרי : צלצולי פעמונים
בימוי והפקה: עופר פנחסוב

בקיץ 1999, אחרי 23 שנות שתיקה, המוזיקאית המחוננת אהובה עוזרי, השופר של "ישראל השנייה", מתכננת קאמבק ומקליטה אלבום חדש – "צלצולי פעמונים". באמצעות קטעי ארכיון נדירים עוקב הסרט אחר תהליך הפקת האלבום ומשרטט את מסלול חייה.

תגובות

להשאיר תגובה