אני לא חובבת קיץ. מודה. מעולם לא התחברתי לחום ולדביקות שבאוויר. אבל יש משהו אחד קסום בקיץ, בעיקר בקיץ הירושלמי– האטרקציות היצירתיות שהעיר מציעה לקהל הרחב. נכון, לא תמיד קולעים בול, כמו במקרה של "פסטיבל האור" הדחוס לעייפה, אבל לחברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי בירושלים יש בשורה חדשה למשפחות המחפשות בילוי לילדים.

החברה יזמה לרגל הקיץ ולקראת החגים את JTICKET – כרטיס משולב ומוזל של האטרקציות והאתרים השווים בעיר העתיקה. מדובר במיזם שמטרתו להקל על התייר והמשפחות המטיילות בבחירת האתרים והפעילויות ולהפחית בעלויות. למשל, כרטיס משפחתי מורחב לזוג עם שלשה ילדים ומעלה עם חמישה אתרים לבחירה עולה 225 ₪ (תעשו חשבון זה ממש משתלם) וגם ליחידים- כרטיס בודד עם חמישה אתרים לבחירה עולה 75 ₪. הכרטיס ניתן למימוש במשך חודש, כאשר מימוש כל כניסה לאתר או כל פעילות אחרת הינה חד פעמית.

ניתן לבחור חמש אטרקציות/פעילויות/אתרים מהרשימה המוצעת: למשל, ארקדיית המשחקים "גיבורים בדרך אליך" המנגישה את התנ"ך לילדים ומבוגרים דרך משקפי מציאות מדומה ואמצעים טכנולוגיים או נסיעה חווייתית ברכבת הכותל.

אני הכי נהניתי מחווית "לחיות את התנ"ך"- אטרקציה חדשה וצבעונית המהווה מזכרת מיוחדת ובלתי נשכחת: נכנסים אל תוך העולם הקסום של תקופת התנ"ך והופכים לחלק מרכזי בסיפור באמצעות אביזרים, תלבושות, רקעים וטכנולוגיה מתקדמת. לא לקיץ בלבד! אני כבר מתכננת את החינה שלי בתלבושת של מרים.

כדי להקל על המבקרים את הסיור בין האתרים השונים ברובע היהודי, החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי בשיתוף משרד הבינוי והשיכון והמרכז למיפוי ישראל השיקו את מפת העיר העתיקה והרובע היהודי בירושלים, לרגל חגיגות שבעים שנה למדינת ישראל.

על המפה סומנו והודגשו צירי התיירות הראשיים כמו גם אתרי התיירות המרכזיים ולראשונה סומנו כל האטרקציות התת קרקעיות ברובע ביניהן מנהרות הכותל, תעלת המסתור החדשה המחברת את עיר דוד עם האגן הארכיאולוגי ומרכז דוידסון, המגדל הישראלי, הרובע ההרודיאני ועוד. בנוסף, מוצגות לראשונה תצפיות רבות שפתוחות לציבור ברחבי העיר העתיקה כולל החורבה, אש התורה, מגדל דוד ועוד. כמו כן הודגשו מסלולי ההליכה ברובע היהודי במטרה להקל על המבקרים.

בשורה התחתונה, הרובע היהודי עבר מהפכה אמיתית בכדי להנגיש עצמו לקהל רחב ככל האפשר, לאו דווקא דתי או מסורתי. אני מאמינה שגם חבר'ה צעירים שמגיעים כקבוצה יכולים ליהנות מאד ממה שיש לרובע להציע ועל הדרך ליהנות מבתי הקפה באזור. בקיצור, שווה להיות תייר.

להזמנת כרטיסים מראש: 4987* או דרך אתר האינטרנט  [email protected]

20180704_184814

 

תגובות

להשאיר תגובה