חורף תמיד עושה לי טוב, וחופשות בחורף זה תמיד הרבה יותר נחמד, מלון מסקרן, שמיכה מחממת, שוקו חם בכוס ובן זוג לצידי ומצידי שהעולם יעצר מלכת.

אולי זו הסיבה ששמחנו כל כך כשהגיעה ההצעה לבלות את סוף השבוע במלון "ארקדיה במושבה" שממוקם בפאתי המושבה הגרמנית בירושלים סמוך לרחוב "עמק רפאים" ולאזור התוסס של העיר. הגענו לשם ביום שישי, הקור הירושלמי נתן את אותותיו כבר בכניסה וידענו שזה מה שבטוח ישאיר אותנו פה.

המלון ממקום במבנה עתיק ברחוב. יהושע בן נון, יש בו 23 חדרים המותאמים לזוגות או לשלושה אנשים, הוא מוגדר כמלון בוטיק ולא בכדי, יש לו בהחלט את כל הפוטנציאל להיות אחד כזה, את פנינו קיבל רמי עם חיוך רחב והמון רצון לעזור ולהפוך את השהות שלנו ב-24 השעות הקרובות ללא פחות ממושלמת.

כשנכנסו לחדר התגלה הפלא, החדר שהיה מותאם לשלושה אנשים היה גדול דיו, הוא הכיל חדר אמבטיה גדול, עמדת קפה והמון חום, ניכר היה שבמלון יודעים ובעיקר רוצים להביא את האורחים שוב ושוב והם עושים את זה בדרך הנכונה,כל בקשה או גחמה טופלה מייד ופה היתרון של המלון הזה על פני אחרים , אני בטוח שכל אחד מכם בעברו הקרוב האו הרחוב נזקק לשירותי השירות חדרים במלון וחיכה וחיכה וחיכה, ב"ארקדיה המושבה" המצב הוא שונה, ביקשנו מגבות, והן עמדו בפתח הדלת רגע אחרי, בחימום הייתה בעיה? הפיתרון נמצא ברגע ועל כך באמת שאפו.

2f0360b5-27b6-42b3-ad4d-e8d67eb8d071

מדי יום בין השעות 17 ל-8 יש גם happy hour שכוללת הגשת ירקות פירות עוגות ומאפים בלובי המלון להנאת כלל האורחים, מדובר בלא פחות מבופה עשיר עם מגוון רחב של מטעמים שמוגשים. על שולחנות העץ הכבדים מתיישבים להם כלל אורחי המלון (ואל תשכחו שמדובר במלון בוטיק, מה שאומר שכל האורחים זה אולי 50 במקרה של תפוסה מלאה) קולות השיחות הקולחות באויר והאוירה מחממת את הלב, קבלת שבת אלטרנטיבית? אולי. סוג של.

f12f73fe-c6cb-4ee3-bdd6-a9f4a56f951b

בשבת בבוקר התעוררנו לארוחת הבוקר, אמרנו מלון בוטיק? גם האוכל שמוגש בארוחת הבוקר נבחר בקפידה וכולל שלל דגים כבושים, גבינות קשות ומעוררות טעם ביצים, שלל סוגי לחמים והמון השקעה, במהלך השבוע בית המלון גם מגיש חביתות חמות שמוכנות, אבל בשבת כמו שבת הסתפקנו בגבינות סלטים ושאר מטעמים, בכל זאת, פה זה לא אירופה, והאוכל הרבה יותר טוב.

חתמנו את הביקור בסיור רגלי שמציע המלון בשבתות בין בתי המושבה הגרמנית והיוונית וההיסטוריה שלהם, ואם אתם כבר שם תעשו לעצמכם טובה ותיקחו את הסיור, הוא ללא עלות לאורחי המלון והוא מרתק, מעניין ובעיקר נותן הצצה נוספת להיסטוריה של העיר המופלאה הזו.

אז תעשו לעצמכם טוב, צאו לטייל בעיר שחוברה לה יחדיו, קחו לילה במלון, תהנו מהצינה, האוירה השירות והטעמים ותחזרו לספר לחברים. אתם לא תתחרטו.

b4023308-15df-425a-a0b1-540864995a08

תגובות

להשאיר תגובה