הגן הבוטני בגבעת רם בירושלים יוצא במבצע להצלת פרחי הבר הנכחדים בארץ ישראל- קמפיין המוקדש להנצחת זכרה של נחמה ריבלין ז"ל

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם – ירושלים הינו הגדול ביותר בישראל ובו אוסף של מעל 6,000 מינים וזנים של צמחים מכל העולם. הגן מטפח, מגדל ומייצר זרעים של פרחי בר לגינה מזה 40 שנה, ביניהם כ-30 מינים שונים, רובם מקומיים, חלקם נדירים וחלקם בסכנת הכחדה. בכדי לשמור על המגוון הביולוגי במדינה, יוצא הגן הבוטני בקמפיין נרחב הקורא לציבור לרכוש ולשתול בגינות הפרטיות ובאדניות זרעים של פרחי בר מקומיים. הקמפיין מוקדש לנחמה ריבלין ז"ל,  אוהבת טבע אמיתית שתרמה רבות לאורך השנים לחברה בישראל ולשמירת הטבע. 

ביום חמישי הקרוב, 26/9/2019 יזרע נשיא המדינה, ראובן ריבלין, יחד עם בני משפחתו, בגינת בית הנשיא חלק מהזרעים בסכנת הכחדה ויפתח את הקמפיין להצלת פרחי הבר הנכחדים לזכרה של נחמה ריבלין ז"ל.

תום עמית, מנכ"ל הגן הבוטני מציין כי "נחמה ריבלין ז"ל אהבה את הטבע בכל ליבה, היא קידמה נושאים ירוקים כמו גידול פרחים וירקות בגינה הקהילתית שהקימה בבית הנשיא וחיברה את אזרחי ישראל לעולם הצמחים. הגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים מאמין שהדרך הנכונה עבורינו להנציח את שמה של נחמה ריבלין ז"ל היא בהקדשת הקמפיין להצלת פרחי הבר של מדינת ישראל לנחמה ז"ל."

עובדי הגן הבוטני, יחד עם עשרות מתנדבים מכל רחבי המדינה, סיימו לאחרונה מלאכת איסוף של מאות אלפי זרעים של פרחי בר אלו. כל הזרעים הללו נובטים בקלות, בעלי פריחה בולטת ויפה והינם חסכני מים המתאימים לכל גינה.

מטרת המיזם היא לאפשר לכל אחת ואחד לשלב את פרחי הבר בגינות הביתיות ובכך להנגיש ולעודד לאהבת הטבע הארץ ישראלי. כל זריעה לוקחת חלק בשימור הסביבה האקולוגית, המאפשר המשך הנאה לדורות הבאים.

הזרעים נאספו, נוקו ונארזו על ידי אנשים מהקהילות הירושלמיות המגוונות, אשר המשותף לכולם היא אהבת הטבע והאדם. השותפים בפרויקט הינם ידידי הגן הבוטני, מתנדבי קהילת הגן, אנשים בעלי צרכים מיוחדים (אלו"ט ורעות), צעירים בשירות לאומי, צה"ל וצוות הגן הבוטני. השנה נארזו כ-12,000 שקיות זרעים, אותם יהיה ניתן לשתול באדניות, בגינות ובכניסות לבתים.

תגובות

להשאיר תגובה