רגע לפני השבוע הכי חשוב של העונה, מאמנה של הפועל ירושלים, דני פרנקו, מחמם מנועים

אם לפני שני מחזורים הסיכוי של הפועל ירושלים להעפיל לשלב הבא ביורוקאפ היה קלוש עד לא קיים, החבורה של דני פרנקו הוכיחה בשני הניצחונות האחרונים על גלאטסראיי ואא”ק אתונה שהיא בהחלט שווה מקום בשלב הבא, אך למרות זאת היא עדיין לא תלוייה בעצמה, וגם ניצחון במחזור האחרון במשחק החוץ ברוסיה מול האחרונה בבית, וולגוגראד, לא יבטיח לה סופית את הכרטיס, והיא תצטרך להסתייע בתוצאות מהמגרשים האחרים.

ביום רביעי גברה ירושלים בארנה על אא”ק אתונה במשחק סופר דרמטי, 78:82. ערב נהדר של ליאור אליהן שסיים עם 22 נקודות, וחטיפה חשובה בשניות הסיום של יותם הלפרין הם אלה שהביאו לירושלמים את הניצחון החשוב.

המאמן דני פרנקו דיבר השבוע על התחושות שלו לקראת מחזור הסיום שבו ירושלים למעשה לא תלויה בעצמה: “התוכנית הייתה לנצח את אתונה ולנסוע לרוסיה ולנצח גם שם. לא קל לשחק בסיטואציה שעלינו מול אא”ק. הייתה אווירה נהדרת באולם, ולפעמים זה יכול ללכת גם לכיוון השני ולהלחיץ. אני שמח שבסופו של דבר ידענו לצאת מהמשחק הזה עם הניצחון החשוב”.

אתם יוצאים למשחק במחזור האחרון מול קבוצה מפורקת ששיחררה את מרבית השחקנים שלה.

“אסור לנו לחשוב שאנחנו באים לשם ומנצחים בטוח בגלל המצב של הרוסים, כי ככה יכולות להיות הפתעות. וולגוגראד אמנם התפרקה באמצע הדרך וכולם מנצחם אותה, אבל אנחנו נצטרך לבוא סופר דרוכים ומוכנים”.

הגעתם למצב שייתכן שחמישה ניצחונות לא יספיקו לכם כדי להעפיל לשלב הבא.

“נעשה את הכי טוב שאנחנו יכולים בשבוע הבא. אם נגיע למצב שננצח שם וחמישה ניצחונות בבית לא יספיקו לנו כדי לעלות לשל הבא, נהיה מאוכזבים מאוד. אין בית ביורוקאפ שעם חמישה ניצחונות לא עולים שלב, אבל זה מה יש ונצטרך להתמודד”.

קיבלת חזרה את ליאור אליהו ויותם הלפרין, והם היו מצוינים מול היוונים.

“אני חושב שזה מיותר להגיד עד כמה ליאור ויותם משמעותיים בקבוצה הזאת. מה שיש להם בראש, אין להרבה שחקנים. אני שמח שקיבלנו אותם חזרה. בשני המשחקים הראשונים היה חסר לנו גארד זר, ואחר כך איבדנו את ליאור ויותם ביחד. לא קל להתמודד עם זה. הם שני שחקנים ששיחקו הרבה שנים ביורוליג, והם מכניסים המון חוכמה למשחק שלנו”.

יש מחשבות להתחזק במידה ותצליחו לעלות לשלב הבא?

“צריך לראות איך זה ייגמר ואז נשב ונחליט אם אנחנו צריכים או לא. היה שלב עם כל הפציעות שנשארנו עם שבעה שחקנים, והחלטנו לא לצרף במקום הפצועים. הייתה תקופה פחות טובה מאז פתיחת העונה, ונצטרך להפיק את הלקחים. יש לנו בקבוצה את האופי, הנחישות והרוח, ונצטרך לדעת להביא אותם לידי ביטוי”.

תגובות

comments