זה היה מותח, אבל בסוף הפועל ירושלים הצליחה במאמץ עליון לשמור על הסיכוי שלה באירופה. ג’רוזלם טיימס עושה סדר בפלונטר

אחרי רצף של שני הפסדים במסגרת היורוקאפ (מול אא”ק אתונה) והליגה (מול ראשון לציון), בהפועל ירושלים ידעו שהפסד שלישי עלול להכניס את המערכת כולה לסיחרור מסוכן שהיא תתקשה לצאת ממנו. כך הגיעו שחקניו של דני פרנקו למשחק הנעילה של הסיבוב הראשון ביורוקאפ מול קרסני וולגוגרד הרוסית ברביעי בערב, כשהם יודעים שכל תוצאה מלבד ניצחון תגמור סופית את העונה אירופית שלהם ותייצר כדור שלג מסוכן שעשויות להיות לו השלכות על העונה כולה.

בלי ליאור אליהו ויותם הלפרין הפצועים, כאשר אליהם מצטרף ג’וש דאנקן שנפצע ברבע הראשון ולא חזר לשחק, הבינו שחקני ירושלים שהם חייבים לתת אקסטרה על מנת לחפות על חסרונם של השלושה. החצי הראשון התנהל בשליטה של מאט ג’נינג שירה מחוץ לקשת באחוזים נהדרים, ונדמה כי הבעלים אורי אלון כבר יכול לסמן לעצמו ‘וי’ על עוד רכש מוצלח בקדנציה שלו. ירושלים כבר הוליכה ב-10 הפרש במהלך החצי, אבל לא הצליחה לייצר מומנטום ואיפשרה לרוסים לחזור לחיים. שלשה גדולה של אי.ג’יי רולנד 22 שניות לסיום סגרה עניין עבור האדומים שנשמו לרווחה, 90:92, רשמו ניצחון שני במפעל והשאירו לעצמם פתח קטן של תקוה לקראת חמשת משחקי הסיבוב השני שיכריעו את זהות הקבוצות שיעפילו לשלב הבא.

המאמן דני פרנקו שיחרר אנחת רווחה והודה בסיום שהיה לחץ גדול לפני המשחק: “היה הרבה לחץ כי זה היה משחק חשוב עבורנו. לפעמים, כשיש סגל קצר ומלא בפציעות, כולם יודעים שהם צריכים לתת עוד פוש קטן, וזה מה שעשינו. היה קשה מאוד להתכונן למשחק הזה, כי שיחקנו נגד קבוצה שבונה על יכולות אישיות והרבה פחות מאורגנת ושיטתית. אני שמח שבסופו של דבר החבר’ה התעלו וניצחנו”.

על מצבת הפצועים שלו אמר מאמן ירושלים: “אני מקווה שג’וש דאנקן יהיה בסדר, ונקבל חזרה בשבוע הבא גם את יותם הלפרין. אנחנו צריכים את העומק שלנו כדי שלא ניפול מהרגליים בסיום משחקים כמו שכמעט קרה לנו מול הרוסים”.

על המשך המפעל האירופי אמר פרנקו: “אנחנו יכולים לנצח כל קבוצה בבית הזה, אבל גם להפסיד מול כל קבוצה. הבית מאוד שקול ושיוויוני, ואין פייבוריטית באף משחק. אני שמח על הניצחון הזה, כי הוא ייתן לנו ביטחון ושקט נפשי שקצת היה חסר לנו בשבוע האחרון”.  

תגובות

comments