עונת המרוצים התחילה עם מרתון תל אביב ונמשכת במלוא התנופה עם מרתון ירושלים באמצע מרץ

הוא משלב אתגר ספורטיבי לא קל עם נופים מרהיבים, אוויר ירושלמי צלול  ואתרי תרבות ומורשת מיתולוגים כמו כנסת ישראל, שוק מחנה יהודה, הר הצופים – מירוץ ווינר ירושלים שיתקיים בחודש הבא  צפוי להיות חוויה עוצמתית עבור עשרות אלפי הרצים שייקחו בו חלק, מתוכם אלפים שיגיעו במיוחד מחו"ל

המרתון, אשר יתקיים בפעם השישית ב-18 למרץ הוא המרתון הבינלאומי הגדול בישראל אשר מעמיד את ירושלים בשורה אחת עם ערים מובילות בעולם.  כ-25,000 נמרצים צפויים לקחת בו חלק, מתוכם עד כה נרשמו למרתון  2,156 רצים מחו"ל, ממדינות כמו אינדונזיה, איי סיישל, האיטי, גרנדה, מונקו, ג'מייקה, הונג קונג, לוקסמבורג, ארצות הברית, בריטניה, ברזיל, סין, רוסיה ועוד עשרות מדינות נוספות.

קודם לכן, יתקיים ב-1 למרץ אירוע ההשקה למרוץ במעמד ראש העיר ניר ברקת, שותפי המרתון ובהנחייתו של  אסי ישראלוף, שירוץ במרתון למען עמותת "כתף לכתף" לשיקום וקידום משפחות במצוקה. במהלך האירוע יחשפו חולצת המרתון ונעלי הריצה הרשמיים והאירועים השונים המלווים את המרתון ובהם תערוכת האקספו בנושא בריאות וספורט, ערב הפסטה, ערב הגאלה ועוד.

מרתון ירושלים  מושך אליו רצים מלמעלה מ- 60 מדינות בעולם ויגיעו לסקר אותו למעלה מ-60 עיתונאים, כלי תקשורת ובלוגרים מחו"ל, מה שלדברי המארגנים מהווה גם תרומה עצומה לתיירות, לכלכלה והוא שכן הוא מחבר קהלים בארץ ובעולם אל  ירושלים.

האירוע יחולק לשבעה מקצים: מרוץ מרתון מלא (42.195 ק"מ), מרוץ חצי מרתון (21.1 ק"מ), מרוץ 10 ק"מ, מרוץ עממי למרחק של 5 ק"מ, מרוץ משפחות ראשון מסוגו בישראל של 1.7 ק"מ, מרוץ הקהילות למרחק של 800 מטר ומקצה אופני יד של כ 16 ק"מ. מדובר במרוץ ייחודי ומאתגר בעליות והירידות המאפיינות אותו. לאורך המרוץ יחלפו הרצים על פני אתריה ההיסטוריים והחשובים של ירושלים, ממשכן הכנסת לתוך העיר העתיקה ולאורך החומות, בריכת הסולטן, משכנות שאננים, הר ציון, מושבה גרמנית, רחביה, טיילת ארמון הנציב, גבעת התחמושת, גן סאקר, הר הצופים, הר הזיתים ואתרים נוספים. המרתון  הינו אירוע מונגש לנכים ובעלי מוגבלויות.

 

 

2 הערות

להשאיר תגובה