סלובו דראפיץ’ מאמנה של בית”ר ירושלים, האיש הכי שמח בירושלים מספר לjersualem times על סוד ההצלחה ועל השאיפות

רק לפני חודש בית”ר ירושלים שכבה מדממת על הקרשים אחרי נוקאאוט נוסף שספגה. הפועל ב”ש הגיעה ל’טדי’, טיאטאה בקלילות את סלובודאן דראפיץ’ וחבורתו ושלחה את הצהובים לעשות חשבון נפש עמוק.

הקהל כיוון את האש לעברו של המאמן וקרא לו ללכת הביתה, וגם בראש של הבעלים, אלי טביב, החלו להתרוצץ מחשבות כפירה בנוגע לבחירה המפתיעה שלו בדראפיץ’ במהלך הקיץ.

חודש עבר, ופתאום בית”ר היא המרעננת הרשמית של הליגה. הקבוצה הכי לוהטת בליגת העל שלנו – ככה כשאתה תופר שלושה ניצחונות מרשימים ברצף. זה החל עם רביעייה מדהימה על הראש של מכבי ת”א בבלומפילד, נמשך עם ניצחון סולידי וחשוב על הפועל רעננה והסתיים עם ניצחון מרשים ב’סמי עופר’ מול מכבי חיפה המתפוררת.

אחרי פתיחת עונה מגומגמת מאוד דראפיץ’ סופר 9 נקודות ב-3 משחקים, המקום ה-3 עם 18 נקודות, 4 בלבד פחות ממכבי ת”א והפועל ב”ש, ובעיקר רוח חדשה שמנשבת ביציעי ‘טדי’ ואפילו פנטזיות כמוסות על פייט ראש בראש מול מכבי וב”ש.

סלובו, רק לפני חודש רצו האוהדים לגרש אותך מהעיר, והיום אתה יקיר העיר.

“ככה זה הכדורגל. כשהאוהדים צעקו מה שהם צעקו, הבנתי לליבם כי באמת לא שיחקנו טוב באותה תקופה. אין ספק שזה לא היה נעים לשמוע, אבל היום ההרגשה הרבה יותר טובה וכיף לראות שהאוהדים מאחורינו. היום הקבוצה מתחברת ונראית יותר טוב, ואני שמח שאנחנו מביאים שמחה לאוהדים שלנו שמלווים אותנו לכל מקום במסירות”.

עמדתם טוב מול מכבי חיפה. הגעת עם תוכנית משחק ברורה שעבדה מצוין.

“החבר’ה גילו הרבה אופי ומחויבות. התכוננו כמו שצריך למשחק הזה, ידענו שחיפה לחוצה מאוד והיא חייבת לנצח. ידענו שנגיע לכמה הזדמנויות ונצטרך לנצל אותן. חצי ראשון היה מצב אחד מצוין של אצילי, ובחצי השני כבשנו פעמיים בשלוש הזדמנויות. זה מסוג המשחקים שצריך הרבה סבלנות ואופי. אני שמח שידענו לעמוד בזה”.

זה לא סוד שאתה ורוני לוי חברים טובים. עשית לו כאב ראש רציני עם הניצחון הזה.  

“שנינו רצינו לנצח את המשחק באותה מידה. כשעולים למגרש, אין חברים. בחיפה צריכים סבלנות, ואני בטוח שרוני יעשה שם עבודה טובה”.

אפשר לפנטז על קרב על האליפות מול מכבי ת”א והפועל ב”ש? אני מתאר לעצמי שזה מה שעובר לאוהדים בראש עכשיו.   

“אני בכלל לא חושב על הצמרת. הקבוצה שלנו עדיין מתחברת. יש לנו קבוצה צעירה ומוכשרת. כרגע מה שמעניין אותנו זה רק המשכיות ולא שום דבר אחר. חשוב לנו לייצר יציבות ולשחק הרבה יותר טוב. אני לא יכול להגיד שאנחנו כבר מוכנים לצמרת הגבוהה. יש לנו המון כישרון בקבוצה, ונצטרך לדעת להפיק ממנו את המיטב”.

מה עם חיזוק בינואר? ביקשת מטביב?

“אני לא מסתכל לינואר. כרגע הראש שלי כבר במשחק מול הפועל עכו אחרי הפגרה. הם יבואו לצופף ולעקוץ אותנו, ונצטרך לשחק הרבה יותר טוב מאשר שחקנו בחיפה כדי לעבור את עכו”.

תגובות

comments