היום, 24 בפברואר, כארבעה חודשים לאחר פיגוע הירי המזעזע שאירע בעיר פיטסבורג בארה״ב, ביקר ראש העיר, מר ביל פדוטו באנדרטת הזכרון שהקימה קק״ל בירושלים, לזכר 11 קורבנות הרצח בבית הכנסת ״עץ החיים״.

זמן קצר לאחר שהתרחש הפיגוע הטרגי, החליטה הנהלת קק״ל, להנציח את הקורבנות באמצעות הקמת מצבה בישראל, שהוקמה שבועות ספורים לאחר מכן, ונחנכה היום לראשונה יחד עם ראש העיר.
מיקום לוח הזיכרון נבחר באופן סימבולי בסמוך לאנדרטה לזכר קורבנות אסון מגדלי התאומים (9.11) שהקימה קק״ל בשיתוף קק״ל ארה״ב.
לאחר הסיור קיימה קק"ל טקס נטיעה רשמי עם ראש העיר פדוטו, שבו נטע עץ זית המסמל את השלום וההמשכיות.

יו״ר התנועה המסורתית-קונסרבטיבית בישראל, ד"ר יזהר הס, מטעם קק"ל, שגם העניק לראש העיר סיור בכיכר ה -11 בספטמבר, הודה לראש העיר על ביקורו ואמר: "האירוע הזה וההנהגה שהופיעה אחרי הפיגוע, גרמו לישראלים להרגיש כאילו אנחנו גם אנשי פיטסבורג, עקבנו באדיקות אחרי החדשות, והרגשנו יחד אתכם גם את הכאב. הרגשנו שהנחת השלט עם שמותיהם של הקורבנות בירושלים היא חשובה, ותחזק את הקשר בין שתי הקהילות שלנו ".

ראש העיר פדוטו, "יש לי היסטוריה ארוכה עם קהילת ״עץ החיים״, הכרתי את חלק מהקורבנות באופן אישי, האירוע פה היום מרגש במיוחד. בבוקר שאחרי הרצח העיר פיטסבורג הייתה אבלה כולה, החל ממרכזי העסקים ועד התאטראות, כולם חשו שפגיעה בקהילה היהודית היא פגיעה בקהילה כולה״.

יו״ר קק״ל דניאל עטר: ״בכל פעם מחדש אנו נדהמים מעומק השנאה איתה יהודי ישראל מתמודדים בעולם. הטרגדיה בפיטסבורג היוותה קריאת השכמה לכולנו, והוכיחה שוב שהאיום על העם היהודי שריר וקיים ומשימת הציונות עדיין לא תמה״.

ביקורו של ראש העיר של פיטסבורג בישראל התקיים במסגרת ועידת ראשי העיר ה -33 של הוועד היהודי העולמי (AJWC) והקונגרס היהודי האמריקני.

 

תגובות

להשאיר תגובה