“נעצים את החקלאות, מול מי שניסה להספיד אותה”

ב-21-22 לדצמבר תקיים קבוצת משוב בירושלים את ועידת ישראל לחקלאות, אירוע שנחשב לחשוב ביותר בתחום, ודאי בהיקף הכלכלי. המטרה :  להתמודד עם אתגרים ולשנות השיח הציבורי על ענף החקלאות הישראלי

ועידת ישראל לחקלאות, שכבר הפכה למסורת תתקיים בפעם ה-7 ביוזמת קבוצת משוב חקלאות הממוקמת בבאר שבע. כאמור, זהו האירוע החשוב ביותר מההיבט הכלכלי בכלל ובענף החקלאות ובמגזר ההתיישבות העובדת בישראל בפרט. הועידה מהווה זירת שיח רב תחומי, “סיעור מוחות” לאומי ובמה ייחודית לדיונים בעתיד הענף החקלאות הישראלית.

בוועידה ישתתפו כ-700 מובילי דעה בחברה הישראלית, מקבלי ההחלטות ואנשי ממשל, ראשי ענף החקלאות, בכירי המשק והכלכלה, יצואנים, מנהלי רשתות השיווק מנכ”לים בכירים, חקלאים בכירים, חוקרים ואנשי תקשורת ואקדמיה.

השנה היא  תתמקד באתגרים הביטחוניים של החקלאות הישראלית לכן, פנה יו”ר קבוצת משוב, חיים אלוש לראש הממשלה בנימין נתניהו בהמשך לאמירתו ביום החקלאות בכנסת שלגניבות מהחקלאים יש השלכות לאומיות. באותו דיון, ציין ראש הממשלה כי הוא פנה לשר לביטחון פנים, חה”כ גלעד ארדן ולמפכ”ל המשטרה רוני אלשייך במטרה להציג תוכנית אשר תטפל בבעיה הביטחונית אשר מטרידה אותו ואת החקלאים. מעבר להיבטים הביטחוניים, הועדה תתייחס להיבטים השיווקיים תוך הקניית כלים פרקטיים לחקלאים ובעלי המשקים.

בשנים האחרונות ישנה מגמה בה מדברים על החקלאות במונחים של “קריסה” אך מדינות רבות רואות בענף החקלאות הישראלית מודל. אחת המטרות שהועידה שמה לעצמה היא לשנות את השיח הציבורי והעלות למודעות את המשקים המצליחים והמשגשגים במדינת ישראל. על מנת לעשות כן, לקראת הוועידה ייבחרו 100 המשקים המובילים במדינה ו-40 הצעירים המבטיחים מתחת לגיל 40 המהווים את דור ההמשך לענף החקלאות הישראלית השורשית.

חיים אלוש, מנכ”ל קבוצת משוב מסר כי: “יש עתיד גדול מאוד לחקלאות. אנו מבטיחים שהוועידה הזו תעצים את המגזר החקלאי מול כל מי שמיהר להספיד אותה. אנו פועלים על מנת לטפח את דור ההמשך החקלאי ומאמינים כי בעקבות תמונת המצב העולמית למזון התמיכה בחקלאות רק תצמח”.

תגובות

comments