בין כל ההפגנות החברתיות על יוקר המחייה, יש מי  שמרימים את הכפפה ולא מחכים למדינה שתשנה דברים, למשל מקימי מיזם MyCityCard – כרטיס הטבות ייחודי לתושבי העיר שמרים, לא פחות, את העסקים הקטנים. עכשיו בירושלים.

MyCityCard הוא כרטיס ההטבות הסלולארי הראשון בעולם, המונפק ישירות לסמארטפון ומוצג באפליקציה. באפליקציה מוצגים עסקים קטנים – עד שלושה  סניפים בהגדרה- המעניקים הטבות לתושבי העיר, ייחודיות להם, דרך מסך הנייד.

מדובר במיזם חברתי – עסקי שנועד לקדם בעת ובעונה אחת הן את רווחתם של העסקים הקטנים והן את רווחתם של התושבים באותה עיר. המיזם פועל על פי שני העקרונות הבאים: העסקים הקטנים יעניקו הטבות ייחודיות רק לתושבי העיר ואילו התושבים יתנו העדפה ויתר תשומת לב לעסקים הקטנים בעיר שלהם ויוכלו לעקוב מקרוב על הנעשה בהם.

מי שיזמו את הרעיון הם  ירון רותם ואיציק בריסקין, תושבי רעננה והסביבה. "מזה כשלוש שנים שאנו עובדים ושוקדים על פיתוחה של מערכת היוצרת רשת חברתית – עסקית שיכולה להשתלב בכל עיר בעולם, עם מעטפת ארצית ועולמית" מספר ירון, "אפליקציית MyCityCard באה לשנות את הקושי של העסקים הקטנים נגד החברות הגדולות".

לפני שנה השיקו השניים את פיילוט האפליקציה ברעננה. בתוך שבועיים נרשמו כ- 100 עסקים ו- 500 משתמשים. לפני חודשיים האפליקציה הושקה רשמית והמספר גדל ל-180 עסקים מרעננה והסביבה ו-2,000 תושבים,כשכל יום מצטרפים 20 משתמשים חדשים.

רותם מדגיש שזהו רעיון חברתי קהילתי שתורם לשני הצדדים: הן לתושבים בקנייה מוזלת וייחודית להם והן לעסקים בקהל יעד רחב יותר, "לעסקים הקטנים אין כמעט סיכוי לשרוד בכלכלה הישראלית, החזקת עסק עצמאי הוא דבר לא קל והיכולת לשרוד ולהצליח בסביבה העסקית זה דבר קשה. העסקים הקטנים בתחרות תמידית עם הגופים הגדולים וישנו גם העומס הבירוקרטי שמטילות הרשויות על עצמאים, כמו נטל המיסים הכבד. עולם העסקים הקטנים לא זוכה למקום ראוי בקרב מקבלי החלטות ומובילי הכלכלה. כי בעוד העסקים הקטנים נסגרים בלי סוף, חברות הענק רק משמרים את כוחן בשוק".

איך זה עובד בפועל ?

העסקים הקטנים נרשמים חינם לאפליקציה, או לאתר, מאמתים את החשבון באמצעות קישור שנשלח אליהם למייל, משלימים את פרטי העסק שלהם בממשק ניהול העסק באתר ורושמים הטבה ייחודית, לה יהיו זכאים רק לתושבי העיר שלהם שיציגו את MyCityCard של אותה עיר.

התושבים, מצידם, מורידים חינם את האפליקציה, נרשמים כתושבי העיר ומקבלים ישירות לאפליקציה את כרטיס MyCityCard של העיר שלהם, כשהוא רשום על שמם. הכרטיס ניתן להצגה על גבי מסך האפליקציה בלחיצת כפתור.  ההפצה נעשית, נכון להיום, בשיטת "מפה לאוזן". הלקוחות ממליצים אלה לאלה על האפליקציה ומגדילים את כמות המשתמשים.

כיום, עובדים השניים על הפצת הכרטיס גם בירושלים וכבר פנו למספר עסקים מתחומים שונים על מנת שיצטרפו למאגר וייהנו מהדדיות עסקית הן לבית העסק והן לתושב.

 לנו בירושלים יש כרטיס ירושלמי- איך אתה מתעלה עליו?

"כרטיס ירושלמי נותן שירותים עירוניים. הוא מכסה את כל מה שקורה בירושלים- גם את העסקים הגדולים. אנחנו עושים דבר אחד בלבד- מוזילים את יוקר המחייה בעיר תוך קידום העסקים הקטנים בלבד", עונה רותם.

בעלי העסקים המעוניינים להצטרף יכולים להירשם באתר: http://mccard.org/ או להוריד את האפליקציה בקישור: https://mycitycard.info/apps

תגובות

להשאיר תגובה