הגן הבוטני הגדול ביותר בישראל נמצא בגבעת רם ירושלים, ובו מעל 6,000 מינים וזנים של צמחים מכל העולם. הגן מטפח, מגדל ומייצר זרעים של פרחי בר לגינה מזה 40 שנה, ביניהם כ-36 מינים שונים, רובם מקומיים, חלקם נדירים וחלקם בסכנת הכחדה. בכדי לשמור על המגוון הביולוגי במדינה, יוצא הגן הבוטני זו השנה השניה בקמפיין נרחב שקורא לציבור לרכוש ולשתול בגינות הפרטיות ובאדניות זרעים של פרחי בר מקומיים. הקמפיין מוקדש לנחמה ריבלין ז"ל,  אוהבת טבע אמיתית שתרמה רבות  לאורך השנים לחברה בישראל ולשמירת הטבע.

במהלך השבועות שבין שני הסגרים, שיתף הגן הבוטני פעולה עם עשרות מתנדבים אשר אספו, ניקו וארזו את שקיות הזרעים, השותפים בפרויקט הינם ידידי הגן הבוטני, חברי קהילת הגן, מתנדבים בעלי צרכים מיוחדים, צעירים בשירות לאומי וצוות הגן.

כל הזרעים נובטים בקלות, בעלי פריחה מרשימה ויפה והינם חסכני מים המתאימים לכל בית עם אדנית וכמובן גם לגינה או לכניסה לבית.

שקיות הזרעים עולות בין 20-40 ש"ח לשקית, המחיר תלוי בנדירות. בנוסף לרכישת זרעים ניתן השנה לרכוש אדנית בר הכוללת: אדמה, אדנית צבעונית ושלוש שקיות זרעים עם פלייר הדרכה לזריעה בעלות של 85 ש"ח.

את שקיות הזרעים והאדנית ניתן להזמין בחנות הזרעים באתר https://www.jbgculture.com/%D7%97%D7%A0%D7%95%D7%AA%D7%96%D7%A8%D7%A2%D7%99%D7%9D ולקבלם בדואר.

המטרה היא להשיב את הטבע לגינה על ידי זרעים המאפשרים לכל אחת ואחד לשלב את פרחי הבר בגינות הביתיות ובכך להנגיש ולעודד לאהבת הטבע הארץ ישראלי. כל זריעה לוקחת חלק בשימור הסביבה האקולוגית, המאפשר המשך הנאה לדורות הבאים.

תום עמית, מנכ"ל הגן הבוטני מציין כי "זו השנה השניה שהגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים יוצא בקמפיין הצלת פרחי הבר ע"ש נחמה ריבלין ז"ל שאהבה את הטבע בכל ליבה, קידמה נושאים ירוקים כמו גידול פרחים וירקות בגינה הקהילתית שהקימה בבית הנשיא וחיברה את אזרחי ישראל לעולם הצמחים. גם בבית הנשיא שתלו פרחי בר ואני קורא לכל עם ישראל להזמין בחנות האון ליין שלנו זרעים שיכניסו אור וצבע לחיינו וכך יסייעו גם למשפחות רבות להתחבר לטבע, להציל את פרחי הבר של ארץ ישראל והנציח את נחמה ריבלין ז"ל". 

תגובות

להשאיר תגובה