הלוחש לפיצה

במשך שנים היה דוד קפלן בתחום הקולנוע, הוא לא התקרב למטבח ולמעשה את הידע הראשוני הוא שאב בכלל מאשתו שהתעקשה שינסה. "לפני שמונה שנים בכלל לא ידעתי להכין חביתה ואשתי שהיא חובבת אוכל מושבעת לימדה אותי להיכנס למטבח ולנסות, מהר מאוד התאהבתי במטבח והתחלתי לנסות כל מיני דברים" הוא מספר.

כשהחליט לעזוב את עסקי הקולנוע, החליט ללכת לתחום שבו התאהב. "החלטתי שאני רוצה לפתוח משהו בתחום האוכל וחיפשתי את הדבר הבא" הוא מסביר ומוסיף "הפור נפל על פיצה, באותה תקופה היינו בניו יורק, ונפעמנו ממגוון הטעמים והאיכות של הפיצות שנעשו שם בעבודת יד והיו פשוט מעולים. שם גמלה ההחלטה שלי לפתוח מקום דומה בירושלים שבו אפשר לשבת על משולש פיצה ולהנות".

ואז מה קורה?

"התחלתי פשוט ללמוד את כל התחום מהשלב של טחינת הקמח ועד לתוצר הסופי, בשלב מסויים נגעתי בשיטוט ברשת לטוני ג'מיליאני, אלוף העולם בפיצה שזכה בשלל פרסים בתחום, וכותב של ספרי בישול על פיצה, פניתי אליו ונעשינו חברים כשהוא מלווה אותי בתהליך הלמידה. במשך שנתיים חילקתי לחברים שהגיעו אלינו טעימות כדי ללמוד את המנעד טעמים הנכון והמדוייק ובשלב מסויים, עם הפידבקים שקיבלתי יצאתי לדרך והקמתי בשנת 2018 את "קראפט פיצה בשוק מחנה יהודה".

והתגובות?

"היו מדהימות מכל עבר, בשלב הראשון אשתי עבדה איתי ומאוד האמינה במותג שיצרנו ואיתה הגיעו המון תגובות טובות מקהל הלקוחות שלנו. השיא מבחינתי היה ממש לא מזמן כשמיטב הבלוגרים המובילים בעולם בתחום האוכל הגיעו לישראל לסיור קולינרי של פיצות לטובת תכנית טלויזיה ברשת NCB ודירגו אותנו כאחת הפיצריות המובילות בעולם".

בתחילת הקורונה, ובלי ידע מוקדם הוא החליט לפתוח את הסניף השני בעיר שאמור היה להיות מיועד לשירות מהיר, הוא השקיע בבניית טאבון עם חום של 450 מעלות שאותו בנה בעצמו תוך כדי למידה ברשת, והתכונן להסתערות אלא שהקורונה טרפה את הקלפים. "זו הייתה תקופה מטורפת ממש, מצאתי את עצמי עושה שליחויות על אופניים חשמליים ברחבי העיר, בשלב מסוים עברתי לקטנוע והוצאתי רישיון ופשוט עשיתי חישוב מסלול מחדש בידיעה שזה המצב החדש ואליו מתרגלים. מכמות עבודה מטורפת בשניה אחת אתה נשאר בלי כלום וחייב לעשות הכל מחדש, אי אפשר לתאר את זה".

ומצד שני, הגעת הכי גבוה שאפשר. מה מכאן?

"אני מאוד מתרגש מהמחוות והפידבקים אבל לא נותן לעצמי להשתכר מזה, באופן כללי אני בן אדם עם רגליים על הקרקע ומעביר את זה לצוות שלי. זה לא מספיק וצריכים להמשיך לדחוף,להגיע לעוד מקומות ולשפר כל הזמן. זה מבחינתי המוטו שלי".

תגובות

להשאיר תגובה