אל תטעו. יש יום של אחרי ביבי. אולי זה לא מרגיש כך לתושבי מדינת ישראל אבל למר נתניהו יש יום ויהיה גם לילה ועוד הרבה אחריהם. לא, הוא לא יבלה את ימיו ולילותיו בכלא. אדם גאוותן כמו ביבי- אם היה ולו חשד קטן בניקיון כפיו היה קם ועוזב את התפקיד ממזמן. חד משמעית. הוא יקום ביום אחרי המפלה, כפי שעשה בשנת 2000, ינקה את האפר מהבגדים, ילך לחברת הסלולר הקרובה להוציא מספר ומכשיר טלפון נייד, יפתח חשבון בנק ויזמין כרטיס אשראי (אולי אפילו כמה) ויוציא קבלות ממס הכנסה. מאותו רגע האיש שנאמד על ידכם במיליוני דולרים, יהיה מוערך במיליארדים. לפחות.

הבעיה באנשים שהם מריחים כסף וישר נרתעים: “זה מלוכלך”, “זה מטונף”, “זה מגעיל”, אבל זה שביבי שבע לא אומר שהעומדים מולו שבעים פחות. גם אשתו של יהיר לפיד רגילה לחיי נוחות בברנז’ה, הגב’ גבאי נהנית מפירותיו של מי שקיבל משכורות עתק גם לפני שנהיה שר בממשלה (ואולי, לאור הפרסומים, קנה את משרתו כשר בכסף) והגברת בנט אומנם נחבאת אל הכלים, אך בעלה ביצע אקזיט מכובד שסוגר לילדיו קצת יותר מ5 יחידות מתמטיקה בכל אוניברסיטה שבה יבחרו. לבריאות.

לא בנט, לא לפיד ולא גבאי, העומדים כיום בראש המפלגות המתחרות בליכוד, צריכים את השכר העלוב שמקבל ראש ממשלה בישראל. לא את השכר ולא את ההטבות שבאות איתו. כי אין הטבות. להיות ראש ממשלה בישראל זה כבוד ויוקרה אבל זה כאב ראש אחד גדול. אתה דואג לביטחון של 8 מיליון. לרווחה של 8 מיליון. לחופש הביטוי, הדת, מדת, העיסוק והדעה של 8 מיליון. ותמיד, אבל תמיד ינסו להפיל אותך.

הוא מנצח תמיד כי הוא טוב. לא כי מי שבוחר בו הוא עדר. לא כי אין אלטרנטיבה. לא כי הוא דיקטטור השולט בכוח הזרוע ולא כי הוא משלם למישהו. כן בגלל שהוא אומר את הדברים הנכונים. כן בגלל שהוא משתמש בסמנטיקה ורטוריקה שהעם מחפש ודורש וצריך. הוא איש שיווק מצוין- גם אם יש מי שלא אוהבים את זה- זה המשחק הפוליטי. זה משחק של אסטרטגיה, פיתוח עור של פיל ובעיקר- למשוך את ההמונים.

דבר ידוע שככל שאתה מתקדם בסולם למעלה- בין אם זה בממשלה או בחברה פרטית- אנשים ירצו נתח או את השלם. זה דבר אחר לגמרי כשאתה מצליח לשבת כל כך גבוה במשך כל כך הרבה זמן. איך אתה מעז? “איך זה שכוכב אחד לבד מעז? איך הוא מעז? למען השם”. תשנו את המילים ביבי או בנימין נתניהו בכל שם אחר ותראו שאין הבדל בין ראש הממשלה המכהן לבין קודמיו בתפקיד. את כולם רדפו והכפישו.

רוצים להחליף אותו? אל תבחרו בו. חד וחלק. תשנו את האסטרטגיה שלכם. חד וחלק. תעשו חישוב מסלול מחדש. חד וחלק. במקום זה אתם בוחרים להכתים, להכפיש ולהרוס. מתנגדיו לא ירצחו אותו, רחמנא לצלן, אבל להתעלל? מותר ומותר. בואו נכפיש אותו, את אשתו, את הילד ואת הכלבה. בואו נעצור את כל בעלי התפקידים סביבו. בואו נאמר את המילים “כתב אישום” בכל פתיחת מהדורה- בסוף זה יחלחל. גם אם הוא לא אשם בכלום- אם נתיז עליו בואש- הוא יסריח.

מדינת ישראל, על 8 מיליון תושביה, ידועה בשני דברים (שאולי נראים סותרים אך אינם): התרפקות על העבר לצד זיכרון קצר. עוד יבוא היום שנתגעגע לשלטונו היציב והארוך של מנהיג חזק, כריזמטי וחכם שפתח עבורנו את כל הדרכים לעולם המערבי הנאור. והוא? הוא ירוויח הון תועפות וימשיך לשתות שמפניות ורודות ולעשן סיגרים קובניים יקרים. לבריאות.

 

תגובות

comments