צילום: ינון שרגא

ביום שישי ישבתי מול החדשות כבר מהשעה חמש בערב. לא הבטתי בחדשות של שעה חמש כבר תקופה, אבל הנסיבות החדשות בחיי גרמו לי לפתוח את הטלוויזיה ולחכות. הבשורה על ההצעה של סנגל, מלזיה, ונצואלה וניו-זילנד הכתה בי בתדהמה. ערב קודם לכן משכה מצרים את הצעתה הדומה ובחרה שלא לפעול לניתוק ההתנחלויות ממדינת ישראל, בעזרת התערבותו של דולנד טראמפ. הייתה תקווה. הנה המנהיג החדש של העולם החופשי עומד לצידנו בעת משבר. בשעה חמש הפנים נפלו והלסת נשמטה. תדהמה.

אולי אני דרמטית ואולי ההשלכות האמיתיות של ההחלטה עוד לא ידועות לכל, אבל התחושה הייתה של אגרוף בבטן. ב-20:30, עת ההצבעה באו"ם, כבר הרגשתי את כל הגוף כואב כאילו הכו אותי עד זוב דם.
מה החליטו? הפרדת מדינת ישראל מההתנחלויות, סימון מוצרים ופיקוח זר שיסתובב לנו בין הרגליים. במילים אחרות: ההתנחלויות הן לא חלק לגיטימי ממדינת ישראל. לפחות לא בהכרה של מדינות העולם.
מי שהחליט לתת לזה יד היה מנהיג העולם החופשי המכהן (והילדותי יש לומר) ברק אובמה. ניצחונו של טראמפ והתמיכה של בנימין נתניהו במועמד הרפובליקני ככל הנראה פגעו לברקי הקטן באגו והוא החליט לנקום ולשבור את כל מגדל הלגו היפיפה שבנו קודמיו מול ישראל.
אתמול אמר במסיבת עיתונאים ראש הממשלה כי הוא דוחה את ההחלטה. שזה ייקח זמן אבל ההחלטה הזו גם תבוטל. הרי זה הזוי שהכותל המערבי והרובע היהודי ייחשבו כשטחים כבושים. צודק. זה הזוי. ההצהרה שלו זכתה למחיאות כפיים. הצהרה מרגיעה.

אבל לפני הכל אני רוצה להתייחס ל"למה" אלה הם פני הדברים. ישנם גורמים מהאופוזיציה שיצאו מגדרם אחרי ההצבעה להפנות אצבע מאשימה לראש הממשלה נתניהו, אך אותם גורמים צריכים לעשות בדק בית ולבחון טוב-טוב את התנהלותם. אותם גורמים שתומכים בארגונים הקוראים להחרים את ישראל, שקוראים לסימון מוצרים מההתנחלויות ושמסייעים לארגונים כמו "שוברים שתיקה" ו"בצלם" לפזר שקרים נגד ישראל בעולם- הם שצריכים להתבייש ולהאשים את עצמם. אותם גורמים חוזרים שוב ושוב על מסרים אנטי ישראליים, אנטי ציוניים ואנטי יהודיים בתקשורת בישראל ובתקשורת הזרה. הם אלה שעושים דה-לגיטימציה למדינה שאותה הם כל כך שואפים לנהל.

דבר אחד הם עדיין לא השכילו להבין – זה הבית. וככה נראית ומרגישה המלחמה על הבית. ואם הם רוצים לנהל את הבית בעתיד (למרות שזו תחזית שכנראה לא תתגשם בקרוב) אז הם צריכים לדעת לשמור עליו ולא להרוס אותו. לא הכל מותר בשם האופוזיציה. לא הכל מותר בשם חופש הביטוי.

ערב נר ראשון לחנוכה אני מקווה שממשלת ישראל בראשות נתניהו תצליח להביא את הפתרונות הנכונים למצב שנוצר ואיתו שורת צעדים שתוכיח לעולם שאנחנו בלתי מנוצחים. שאנחנו עומדים איתנים אל מול כל מה שיזרקו לעברנו ושאנחנו מסוגלים להתגבר גם על החלטות טיפשיות ואומללות של האו"ם. ואם נצטט את דברי ראש הממשלה: האור יכבה את החושך. חג שמח.

 

15683455_10154794422999280_88732764_n

תגובות

להשאיר תגובה