פסטיבל הקולנוע ירושלים נפתח בחמישי האחרון ויתקיים עד 31 ביולי, 2022. כבכל שנה, יציג הפסטיבל תכנית אמנותית עשירה הכוללת יותר מ-200 סרטים מ-50 מדינות, ועשרות בכורות חגיגיות של הסרטים הישראליים הבולטים של השנה. התוכנית תכלול סרטים מדוברים שהוקרנו וזכו בפרסים בפסטיבלים מובילים בעולם כדוגמת ברלין, קאן, ונציה, סאנדנס ועוד.

בפסטיבל צפויים לבקר כ-70 אלף חובבי קולנוע ותרבות מהארץ ומהעולם, ומוזמנים אליו אנשי קולנוע מישראל ומחו"ל, בהם שחקנים, במאים, מפיקים, מנהלי פסטיבלים, מנהלי קרנות קולנוע ועוד.

במשך ימי הפסטיבל מתקיימות הקרנות בכורה נוצצות, הקרנות סרטים, אירועי חוצות ברחבי העיר ירושלים, מופעי מוזיקה לקהל הרחב, מסיבות ומופעים. כמו כן, יכלול הפסטיבל שלל אירועים באולמות הקולנוע ובמתחמי הקרנה בעיר, תחרויות סרטים נושאות פרסים עם צוותי שיפוט בינלאומיים, מפגשים עם יוצרי קולנוע מהארץ ומהעולם, קבלות פנים ואירועים מקצועיים לאורחי תעשיית הקולנוע מהארץ ומחו"ל, חממת קולנוע יוקרתית ליוצרים ועוד.

רוני מהדב-לוין, מנכ״ל סינמטק ירושלים הנכנס, ואלעד סמורזיק, המנהל האמנותי של הפסטיבל: "לאחר תקופה מאתגרת בשנתיים האחרונות, אנחנו נרגשים לקראת הפסטיבל הקרוב, שיתקיים באופן פיזי ובנוכחות מאות אורחים מתעשיית הקולנוע הבינלאומית לצד הקולנוענים הישראלים. צוות הפסטיבל עובד מסביב לשעון על תוכנית אמנותית יוצאת דופן שתציג את המיטב של הקולנוע המקומי והעולמי במגוון מסגרות ותחרויות, עם פרסים בשווי של כמיליון שקלים לעידוד אמנות הקולנוע. כולנו מצפים להגעתם של רבבות צופים לסינמטק ירושלים ולמוקדי הפעילות השונים ברחבי ירושלים".

הבוקר נפגשנו עם השחקנית הצרפתייה והזמרת האהובה שרלוט גינסבורג שזוהי הפעם הראשונה שהיא מגיעה לפסטיבל. גינסבורג הגיעה יחד עם בן זוגה, הבמאי איוואן אטאל, ובנם, השחקן בן אטאל. השלושה הציגו את סרטו החדש של איוואן אטאל "האשמה" (The Accusation) ובו מככבים גינסבורג ובן אטאל בתפקידים הראשיים, לצד מתייה קסוביץ ופייר ארדיטי.

הסרט מספר את סיפורם של שני צעירים- בחור ובחורה, הבחור הצעיר מואשם שאנס את הצעירה. הוא עוסק בשאלות האם הוא אשם או חף מפשע? האם היא הקורבן או שהיא צמאה לנקמה, כפי שטוען הנאשם? והאם האמת אחת היא? שני הגיבורים, בני משפחותיהם וחבריהם יראו כיצד חייהם ואמונתם נקרעים לגזרים לעיני כל בחיפוש אחר האמת. השחקן והבמאי הצרפתי המוערך איוואן אטאל מעבד למסך הגדול את רב המכר של קארין טואיל ״עניינים אנושיים". בפגישה עימו סיפר על המורכבות של האדם הפוגע, שלא תמיד מבין אם הוא פוגע או לא: "תנועת METOO הביאה עימה הרבה שאלות לגברים בסיפורי ההטרדות. הרבה מהם תוהים האם הם באמת פגעו או שלא הובנו נכון, ומתי "לא" הוא "לא". הסרט עוסק במורכבות הזו, אבל מאוד ברור בו מי צודק ומי לא".

מהמפגש הבוקר.
מתוך הסרט "האשמה". צילום: ג'רום פרבואה.

לפרטים נוספים: https://jff.org.il/he

תגובות

להשאיר תגובה