פעילי מרצ ירושלים הפגינו מול מטה רחל עזריה: "די לפיצול הקולות של הציבור החופשי"

 עשרות פעילי מרצ בירושלים הפגינו אתמול (ג')  אחר הצהריים מול המטה של רחל עזריה בתלפיות בדרישה מעזריה לוותר על ריצה נפרדת לראשות העיר ולאחד כוחות עם עופר ברקוביץ' כדי לייצג יחד את הציבור החופשי..

הפעילים קראו "רחל שימי את האגו בצד", "חופש לשכונות, די לפיצול הקולות", "האגו-טריפ שלך נגמר, עכשיו חושבים על המחר", "אנחנו מתאחדים, את הקולות לא מפצלים" ונשאו שלטים עם סיסמאות דומות.

עזריה חלפה על פני המפגינים בדרכה למשרדה, ואמרה להם "אני עסוקה, אין לי זמן".

לורה ורטון, יו"ר רשימת מרצ למועצה העיר ירושלים, קראה לאחרונה לשלושת המועמדים המייצגים את הציבור החופשי בעיר – עזריה, עופר ברקוביץ' ויוסי חביליו –  להתאחד ולוותר על ריצה נפרדת. ורטון קראה לשלושה לבצע סקר שיבדוק מי משלושתם הוא המועמד הפופולרי ביותר, ולשני המועמדים האחרים לפרוש מהמירוץ. חביליו הודיע לאחרונה על פרישה מהמירוץ, ואילו ברקוביץ' הודיע שיסכים לערוך סקר כזה, ואילו עזריה טרם נענתה לקריאה להתאחד..

"ראש העיר צריך להיות אדם עם ערכים, שיידע לכבד את כל האוכלוסיות בעיר ויכבד את החופש של כל אחד לנהל את חייו בדרכו ללא כפייה וידאג שכל מגזר יקבל חלק שווה במשאבי העירייה", אמרה ורטון בהפגנה, "ומה יש לנו כאן? פיצל קולות שעלול לפגוע במועמד בעל סיכוים לנהל את העיר המגוונת והמאתגרת הזאת. מה פחות פרקטי מכך? מה פחות מתחשב מכך? מה פחות רציני מכך?"

לדברי ורטון: "אני מתמודדת רק למועצת העיר ולא לראשות העיר כדי לא למנוע פיצול שעלול לעלות לנו בראש עיר שיגרום לכפייה דתית. אנחנו במרצ היחידים שפועלים למען החופש בעיר, היחידים שדואגים לצדק חברתי והיחידים שמדברים על הסביבה. אנחנו נדאג למטרות אלו עם כל ראש עיר שאפשר. העסקנים החרדים רוצות להשתלט על העיר ולכפות את השבת והיהדות שלהן על כולנו. חייבים שבראשות העיר ישב אדם שמחויב לשמור על החופש שלנו ועל הדמוקרטיה בבירת ישראל. רחל עזריה – קחי אחריות! רק אם תשימי את האגו בצד נוכל לשמור על ירושלים חופשית".

תגובות

להשאיר תגובה