דוד וערן גל-אור כבר טיילו בכל הארץ לאורכה ולרוחבה. אך כילידי ותושבי ירושלים, הם משקיעים כיום את מיטב זמנם בסיור ובכתיבת מסלולי סיור ברחבי העיר. בכל בוקר הם מוצאים סיפור חדש לספר, ומגלים פינות נסתרות לסייר בהן.סדרת הטיולים החורפיים החדשה שלהם בירושלים תעניק למטיילים חוויה מיוחדת של חיבור ואהבה לעיר עם ההיסטוריה הכי עשירה, ועם ההווה הצבעוני והמרתק ביותר.

כולנו ביקרנו בעיר ירושלים לפחות פעם אחת בחיינו, אבל גם מי שתר את העיר כמה וכמה פעמים יודע כי כל ביקור טומן בחובו סיפורים ורזים חדשים. דוד וערן גל-אור, מייסדי “מסלולים > להתאהב בארץ מחדש”, משיקים סדרה של תשעה סיורים מודרכים ברחבי ירושלים החדשה, המהווה חלק מסדרת ספרים עליה הם עובדים בימים אלה: “לכל אחד ירושלים” – 50 מסלולי סיור בירושלים”.

בסיורים יחשפו דוד וערן סודות ומקומות נסתרים מתוך סדרת הספרים, ישתפו את קהל המסיירים בתהליך היצירה, ויגרמו לכל אחד להתאהב בירושלים מחדש.כבר בחודש הקרוב יתקיימו שני סיורים ראשונים, בהדרכתם האישית של דוד וערן:

21.1.16 יום חמישי 13:30-18:30- “המשולש הירושלמי”- סיור במרכז העיר ירושלים. “המשולש הירושלמי” הוא כינוי לשטח קטנטן, תחום בשלושה רחובות מרכזיים, אותו הפכו הבריטים למרכז התרבות והבילוי של ירושלים. במהלך הסיור יטיילו המשתתפים במדרחובים הומי אדם ובסמטאות שקטות, יחצו כיכרות ציבוריות, ויפגשו דמויות צבעוניות. השילוב בין העבר המפואר והאווירה הנוסטלגית של מרכז העיר, לבין הקסם העכשווי שלו, הופך את הסיור במשולש הירושלמי לחוויה מיוחדת במינה.

29.1.16 יום שישי 9:00-12:30- “וכל הכבוד לשר!”- סיור בשכונות משכנות שאננים וימין משה. בסיור זה ילכו המטיילים בעקבות היהודים שנהו אחר חזונו של מונטיפיורי, ועברו לגור מחוץ לחומות. הם יסתובבו בשכונות משכנות שאננים וימין משה, יעברו בסמטאות ציוריות ובין בתים יפהפיים, וייהנו מנופי ירושלים העתיקה והחדשה, תוך גילוי פינות חמד נסתרות וקסומות, וסיפור סיפורים מרגשים שהתרחשו בהן לאורך השנים.
הסיורים מוצעים במחירי השקה אטרקטיביים במיוחד, עלות כל סיור השקה נעה בין 70 ₪ לאדם בודד ל-130 ₪ לזוג. ניתן להיכנס כבר היום לאתר “מסלולים”  ולהירשם לסיורים:

http://www.maslulim-israel.co.il/index.php?dir=site&page=tracks&op=area&id=172

שר3

תגובות

comments