ירושלים ידועה כעיר עם אופנה משלה, תוכלו למצוא בה ערב רב של בגדים טעמים שונים וסגנונות לבוש שלא בטוח שתראו בכל מקום אחר במדינה. יצאנו לסיור אנתרופולוגי כדי למצוא את השיק הירושלמי וחזרנו עם כמה תובנות

ירושלים היא עיר קרירה ונעימה ולכן המתלבש הירושלמי הממוצע מקפיד  לשמור על חום הגוף. ולכן אופנת השכבות היא האופנה הנפוצה ביותר בקרב כל המגזרים הירושלמים חילוניים חרדים ושאר היספטרים, ברגע שהתובנה הזו מחלחלת למוח, מבינים שבכל זאת לירושלים יש שיק. משלהם.

עיניים גותיות מעושנות, נעלי סירה בובתיות ופרטי וינטאג’ הם חלק מהפריטים שתראו ברחובות העיר שמתהדרים בין קודש לחול, התודה אגב נתונה לבתי הספר לעיצוב שנמצאים בעיר וגוררים אליה אלפי סטודנטים . אחד מבתי הספר המרכזיים והותיקים ביותר הוא “בצלאל” המושל בעיר ממקום מושבו על פסגת הר הצופים וממרכז העיר. “בצלאל” מפריח אל השממה הירושלמית שני טיפוסים סגנוניים מרכזיים- המינימליסטים הפונקציונליים והמשקיענים המיוחדים. 

 המהגר הממוצע הוא צעיר חיפאי או תל אביבי, רומנטיקן ופותה, שעזב את המטרופולין השוקקת לטובת אויר הרים צלול כיין. הוא נכנס בשערי העיר, קפא מקור, זרק על עצמו את השמיכה הסמרטוטית הראשונה שמצא ועד עכשיו ככה בערך הוא נראה. 

DSC_0258
המהגרת תלבש צעיף משי עם הדפסי גולגולות מבית אלכסנדר מקווין תקנח במשקפי ניקול ריצ’י עצומות ואז תהרוס הכל עם מכנסי הפיג’מה שהיא שכחה להחליף הבוקר. נראה שיש לה רצון, אבל משהו בכושר השיפוט וביכולת, פשוט השתבש. תעלומה.

 שכונת גאולה היא מתחם השינקין-קינג ג’ורג-אלנבי של החרדים והיא מאכלסת אזורי קניות שוקקים כמו רחוב שטראוס ומאה שערים. החרדים אמנם חיים מהרוח וכמה מהנשים כאן הן הכי מטופחות, יפות ומושקעות בכל העיר.
stažený soubor

תגובות

comments