מרגשת

במקצוע של כתיבת ביקורות סינגלים, אתם יודעים, מגיעים אלינו לפחות 30 סינגלים ביום, מתוכם אנו צריכים לבחור מספר מוגבל כדי לתת לו מלוא תשומת הלב ולרוב לא מתעכבים יותר מדי על כל שיר ושיר לאחר שמיעה אחת או שתיים. במקרה הבא זה די שונה: האזנתי לשיר החדש, סנונית ראשונה מאלבום חדש של סיוון טלמור ואני מוכרח להודות, שמעטים הפעמים ששיר מרגש אותי עד כדי הזלת דמעת התרגשות, והפעם הזלתי שלוש דמעות, אחת על כל פעם שסיוון הצליחה בקולה היפהפה לצבוט לי בלב: השיר החדש נקרא I'LL BE  אותו כתבה והלחינה טלמור להפקה מוסיקלית של אורי וינוקור ובוא היא אומרת "אני אהיה לך בית, אהיה לך ארץ, אהיה לך כוכב צפון…" או במילים אחרות היא תהיה הכל, ההמחשה הרומנטית והשימוש במטאפורות הכנות גורמות להן להישמע כל כך אמיתי, כל כך מהלב ומלאות כוונה אמיתית. לזה הוסיפו לחן יפהפה, עיבוד מלודי וקול קטיפה, ויש לכם שיר באיכויות של חו"ל.  איני מכיר את סיוון אישית אבל היא גרמה לי להתרגש ולהסיר בפניה את הכובע.

רומנטי, רומנטי, רומנטי, זה מה שהזמר מיכאל פרץ גרם לי לחוש בשומעי את הסינגל החדש שלו – "אישה", אותו כתב יהודה מסס ללחן עממי ( או בימינו "לא ידוע") : מלבד טקסט רומנטי, הביצוע המדויק, המרגש ולא אחטא אם אומר מצמרר של פרץ, חודר עמוק לנבכי הנשמה! כל כך יפה.

דניאל בניה, יוצר פולק קאנטרי ישראלי מחוספס ושנון, הוציא השבוע סינגל חדש ומתוק מדבש: "החברה הכי טובה שלך", שיר העוסק באמון, אהבה, רגשות מעורבים, נאמנות ומוצג בצורה מלודית, קולעת ושובבה. את השיר כתב והלחין בניה להפקה מוסיקלית של אודי שמחון, והוא מתוך אלבום הבכורה העתידי של בניה – "סדק פואטי".

 

https://www.youtube.com/watch?v=1MAY_4FycgI
השבוע שמעתי שיר יפהפה, מעבר ללחן קליט וקולף מלטף, שמעתי משמעות, עומק, רגש וטוהר וכנות מוסיקלית מעוררת השראה. ליוצרת הזו, שלא הכרתי עד כה, קוראים ענת תלמודי והשיר נקרא "ניגון", סינגל בכורה מאלבום בכורה עתידי, אותו כתבה והלחינה תלמודי לעיבוד והפקה מוסיקלית של צח דרורי. עם שיר כמו זה, עדיף כמה שיותר לשמוע וכמה שפחות לנתח: פשוט שימו אוזן.

אין כרגע יוטיוב אז תיאלצו בינתיים להסתפק בלינקטון : http://www.linktone.co.il/linkton.php?lt_id=TVRRME5UQXhOelk9K0k=&br_id=

שימו אוזן: סינגל בכורה ליוצר והזמר דניאל חנוכייב – "עברו שנים", לעיבוד והפקה מוסיקלית של דודו קומה. https://www.youtube.com/watch?v=NomA8wYwqpU

תגובות

להשאיר תגובה