במסגרת כנס מפקדים של משמר הגבול שהתקיים בחמישי האחרון, נחתמה אמנה עם מיזם "משקפיים ורודות" אשר מסייע בליווי, קביעת תורים, והנגשה טכנולוגית בכל הקשור לטיפולים רפואיים של שורדי שואה.

באירוע הודיעו רשמית במג"ב על פלטפורמת התנדבות חדשה של הלוחמים. המיזם הזה מצטרף ליותר מ-150 עמותות, פרויקטים ומיזמים חברתיים איתם מפקדי לוחמי משמר הגבול משתפים פעולה.

לוחמי משמר הגבול ילוו שורדי שואה, שנזקקים לטיפול רפואי, אך מתקשים עם ההגעה אל קופות החולים, בתי החולים ולמעשה לכל מקום שנדרש טיפול רפואי. ההתנדבות תעשה במסגרת שיתוף הפעולה בין מג"ב לבין מיזם "משקפיים ורודות".

בישראל חיים כ-170 אלף שורדי שואה, רובם ככולם חצו את גיל 80, וכתוצאה מכך מתקשים מאוד בהגעה לטיפולים ולבדיקות.  מיזם "משקפיים ורודות", מרשת המיזמים של ארגון 'ארץעיר',  נועד לענות בדיוק על הבעיה הזו. המיזם מפעיל מערך מתנדבים אשר מסייע לשורדי שואה בכל הנוגע להנגשת הטיפול הרפואי, כשהצרכים משתנים כמובן.

לאחר פיילוט מוצלח בין בסיס מג"ב שנמצא בחריש לבין המיזם, כעת הוכרז רשמית כי העניין יהפך לקבוע, ולוחמי מג"ב יסייעו לשורדי השואה בהגעה לטיפולים רפואיים  באופן קבוע בכל חלקי הארץ. כל זאת כמובן בהתאם לפניות שמתקבלות במוקד של "משקפיים ורודות".

קרדיט: דוברות משמר הגבול

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן אמר:" לצד מגוון המשימות של משמר הגבול אנחנו מחזקים כל הזמן את הקשר עם החברה הישראלית. כששמענו מגאל על המיזם, לא יכלנו שלא להענות. משמר הגבול עוסק כל הזמן בפעילות התנדבותית משמעותית, ולכן החיבור עם המיזם נראה לנו טבעי. שורדי השואה לא ישארו פה עוד הרבה זמן, עלינו לדאוג להם כל עוד אנחנו יכולים". 

גאל קימרשלק, מקימת המיזם אמרה: "אצל חלק מהשורדים זה בא לידי ביטוי  בקושי עם קביעת תורים בעקבות המעבר לשירות על בסיס טכנולוגי, ואצל חלקם הקושי הוא בהגעה הפיזית לתורים שנקבעו. אני נרגשת מאוד לקבל אלינו את המתנדבים המופלאים של מג"ב, ומברכת על שיתוף הפעולה שיסייע לנו לסייע לשורדים. באמצעות משמר הגבול נוכל להגיע לכל שורד שואה בכל נקודה בארץ".

תגובות

להשאיר תגובה