מוזיאון ידידי ישראל מציע במהלך חודשי הקיץ סיור ויזואלי, חוויתי והיסטורי שנע בין צירי זמן בהיסטוריה של העם היהודי. בין המיצגים השונים ניתן להכיר דרך מסכי נגיעה דמויות שסייעו לעם היהודי במלחמות; מיצג של מפת העולם בנויה מעץ שמספר, בליווי קריינות, מי המדינות באו"ם שהצביעו בעד הקמת המדינה היהודית בישראל בכ"ט בנובמבר וסיור במעלית זמן.

מוזיאון ידידי ישראל FOZ, הממוקם במרכז העיר ירושלים, מזמין את הקהל הרחב ליהנות מפעילות מיוחדת ומלאת ערכים ב"קיץ של גיבורים". מידי ראשון ורביעי במהלך חודשי יולי אוגוסט,  מציע המוזיאון חוויית למידה ויצירה בהשראת גיבורים אנושיים מתוך סיפורי הקמת מדינת ישראל, כשהמסר: בכל ילד או ילדה יש את היכולת להפוך לגיבורים, לסייע ולעזור לאחרים.

הסיור במוזיאון מעניק חוויה חדשנית. באמצעות טכנולוגיות שונות- 7 מיצגי מולטימדיה אור קוליים מתקדמים המשלבים עיצוב, טכנולוגיה ואפקטים שלא נראו קודם בארץ שעלותם נאמדת במיליוני שקלים, נפגשים המבקרים עם דמויות וגיבורים מההיסטוריה של עם ישראל החל מהתקופה המקראית ועד לתקופת הקמת המדינה. לאחר ביקור וצפייה במיצגים השונים הפזורים בחללי המוזיאון, מוזמנים הילדים להיכנס למתחם היצירה וליצור לעצמם את התחפושת המושלמת לגיבור: גלימה ומסיכה מותאמת אישית.

מוזיאון ידידי ישראל הוא מרכז היסטורי חווייתי בנושא ציונות, הנותן במה לסיפורי הגבורה והחסד של לא יהודים אשר חרטו על דגלם לפעול בכל דרך שרק יכלו, מול תלאות וקשיים אישיים, מתוך אמונה, להשבת העם היהודי לארצו המיועדת בציון, ושגשוגו, לאורך כל השנים החל מההבטחה התנכ"ית, דרך תקופות שונות, ועד ימינו אנו.

לפרטים נוספים והרשמה: [email protected]

תגובות

להשאיר תגובה