לשתות בהשגחה

תכירו את הפאבים של הציבור הדתי בעיר הבירה, סקירה ראשונה

הציבור הדתי פחות מתחבר אל חיי הלילה בתל אביב, ומעדיף יותר את הבילויים בעיר הקודש. הסיבות להעדפה מגוונות: האוכל ברובו אינו כשר, מראה מעט שונה יגרור לרוב מבטים ובכלל, אנשי הסביבה לא מצליחים תמיד להבין שגם בציבור הדתי אוהבים את חיי הלילה.

ירושלים, עיר לילה תוססת ועשירה, עם סצנה של למעלה ממאה ברים ופאבים, ועוד עשרות מסעדות רבות, לצד אוכלוסייה מגוונת וסגנון אותנטי, מסבירה פנים לבליין הדתי. הוא לפעמים מגיע לבדו, עם חברים, ולעתים הם מגיעים גם כזוג ומחפשים משהו שקט יותר.

ציבור המבלים הדתי, ובכלל רבים מהמגזר הדתי וחרדי, מתניידים רבות בעזרת התחבורה הישראלית. אין צורך לפרט על קווי התחבורה הידועים לשמצה של מטרופולין גוש-דן, במיוחד בשעות ערב והלילה המאוחרות. מה שמעניק לירושלים נקודות זכות נוספות אצל המגזר, עם רכבת קלה שפעילה עד לשעות הלילה המאוחרות, שנגישה מאזור התחנה המרכזית והשכונות הדתיות בעיר, ועוברת בכל מתחמי הבילוי המרכזיים, כיכר ציון, מרכז העיר ומדרחוב בן יהודה.

4946071186786408258yes1130

שם, ברחוב יפו, ליד פסי הרכבת הקלה, בין גיטריסט מזוקן לקבצן בצבעי הסוואה, ניתן למצוא אינספור ברים פעילים, מעולים ובעיקר מחוברים לבליינים חובשי הכיפה.

את הסיור שלנו התחלנו במקום פופולרי במיוחד בעיקר בקהל הדתי דובר האנגלית. בר ה-“מייקס פלייס” המיתולוגי, הממוקם מטרים ספורים מכיכר ציון, שם תיהנו מספל בירה איכותי, מוזיקה טובה, שידורי ספורט ישירים, שולחנות ביליארד ואוכל טעים וכשר ממש. אה, ובליל של דיבורים בשפה האנגלית ברקע, זהו מוקד העלייה לרגל של ילידי ארה”ב הצעירים. המקום מומלץ בעיקר לחובבי הז’אנר, לזוגות, וסתם לדוברי אנגלית או מי שמעוניינים לשפר את שפת העולם הגדול.

צעירי העיר, סטודנטים וחיילים בחופשה בחלקם הגדול, וגם צעירים מהציבור הדתי והחרדי-מודרני, מעדיפים בילויים יקרים קצת פחות, שלא לומר זולים יותר, ופותחים את הערב בפיצה קלה ב”דודא לפיצה” בקינג ג’ורג’, והציבור הדתי-לשעבר מעדיפים אולי את מסעדת הבורגרים “iwo’s” ברחוב הלל. כשהבטן מלאה, ניתן להתקדם לעבר בילוי הלואו-קוסט החדש – קופיקס בר. כוס בירה, צ’ייסר וויסקי או כוסית וודקה עם משקה אנרגיה, ובקופיקס כמו בקופיקס, התענוג עולה לנו חמישה שקלים בלבד.

אנחנו יצאנו לבלות בעיר בחמישי בלילה, כך שלאחר כוס בירה וארוחה טובה, הייתה לנו הזדמנות מצוינת להביע דעה מאחד מעשרות מעגלי השיח שהתאספו בכיכר ציון. דעות בנושאים שונים מגוונים, דת ומדינה, פוליטיקה, כשרות, ואיך לא – גם צבא וביטחון.  בואו לבלות בירושלים.

תגובות

comments