"החל מיום ראשון אני לוקחת ציפרלקס ומנתקת את הנייד עד ספטמבר. זהו, אני לא זמינה", בישרה לי אחותי ערב תחילת החופש הגדול. בנותיה, שכמו מרבית מילדי ישראל בשנות האלפיים הצטרפו לארגון טרור או לכת הרסנית, יצאו לחופש הגדול. אז נכון, משרד החינוך פינק בבית הספר של החופש הגדול וברוך השם עוד יש קייטנות, אבל לכל קייטנה יש אחרי הצהריים ושם ההורים מרגישים אבודים בהחלט.

בוודאי תשערו כמה שמחה אחותי שהזמנתי אותה ואת שתי בנותיה בנות ה7.5 וה6 לבלות אחר צהריים מענג ב"לילות אפריקה" בגן הבוטני. בינינו, מה רוצים ההורים היום? אטרקציה בעלות נמוכה, שבה הילדים משתגעים ומתעייפים לגמרי כך שאיך שחוזרים הביתה הם נרדמים כבר במקלחת. "לילות אפריקה" עונה על כך ובגדול.

19840221_10155421050829280_963001048_o

מדובר באטרקציה נהדרת לכל המשפחה בה הילדים וההורים עוברים ביחד בין תחנות עם מפה ומנסים לפתור חידות  (בכל צד של המפה חידות המותאמות לגילאי גן וגילאי יסודי). כבר כשאתה נכנס למקום אתה מרגיש בעולם אחר- האווירה, התאורה, השחקנים הלבושים כאילו יצאו משבט אפריקאי, הלוחות שמספקים מידע על שבטים ומדינות באפריקה (מעניין מאד, יש לציין) ועל זה מנצחים עשרות אלפי הזנים הייחודיים של הצמחים בגן הבוטני (שחלקם מקורם ביבשת העשירה)- מקום מושלם לארח בו אטרקציה כזו.

במרכז הסיפור אנו מוצאים את קאי משבט המסאי ולולו משבט הזולו – נסיך ונסיכה אפריקאים שאם יעמדו בכל המשימות הם יהפכו ליורשי העצר של יבשת אפריקה ויצליחו למצוא את האוצר הסודי. הילדים מתחברים לזה מיד. מבחינתם, הם נכנסנו לעולם שממחיש את החלומות הכי מהנים שלהם. במהלך המסע אנו שומעים את סיפורי השבטים האפריקאים, לומדים על התרבויות והשיקויים של רופא השבט המשעשע, רוקדים לצלילי הקצב של שבט המסאי לומדים לתופף על הגוף ולשיר את שיר הגשם (כן, אפילו מעט נרטבים). בצורה היצירתית הזו המבקרים לומדים על ההיסטוריה והתרבות האפריקאית (וגם נוגעים קצת בשפות הייחודיות), מכירים את הטבע של היבשת וכאמור, פוגשים אנשים מרתקים ומצחיקים.

בשורה התחתונה- מומלץ מאוד. הנאה מובטחת הן להורים והן לילדים. כל שנשאר לכם לעשות זה לארוז תיק קטן עם סנדביצ'ים, שתייה והרבה מצב רוח להרפתקה.

11 הערות

להשאיר תגובה