תרבות בעיר

בחודש יולי ב"תמול שלשום"  אשכול נבו ישיק ספר חדש, תתקיים פתיחת תערוכה חדשה לאמן צבי טולקובסקי ואשתו אווה, ערב עם המשורר אליעז כהן וביקור של הסימפונית ירושלים.

תמול שלשום, המוסד הירושלמי ובית הקפה המיתולוגי של ירושלים מזמין את הקהל הרחב לאחר הפסקה ארוכה בשל הקורונה למגוון אירועי תרבות שיתקיימו ביולי 2021.

אירועי התרבות של ‘תמול שלשום’ הפכו מזמן לשם דבר והם חלק בלתי נפרד מהווי המסעדה.

חמישי 1.7.21 – 20:00 

אין – קוגניטו – תערוכה חדשה לאמן צבי טולקובסקי ואוה חן טולקובסקי

עבודות: צבי טולקובסקי טקסטים: אוה חן-טולקובסקי   

אוצרות ליאורה וייז ורינה פלד

צבי טולקובסקי מבכירי האמנים בארץ בתערוכה חדשה. סגנונו הייחודי-אסוציאטיבי, בו הוא משלב דמויות, אירועים, מקומות וזמנים בטכניקות של קולאז', רישום וטקסט על ניירות שגם אותם הוא מכין בעצמו – מוכר היטב לכל שוחר אמנות. בתערוכה האינטימית שתפתח ב-1.7 בתמול שלשום מוזמנים המבקרים להתבונן ביצירתו של טולקובסקי במבט חדש, שיבחן את שיתוף הפעולה המסקרן בינו לבין אשתו אווה. לצד עבודותיו יוצגו פרגמנטים מהטקסטים הפיוטיים-פילוסופיים של אווה שנלקחו מספר שהוציאה שפות של גן עדן (Languages of Paradise). בדומה לעבודותיו השופעות של צבי המזמינות התבוננות ממושכת, כך גם הטקסטים האניגמטיים של אווה, הנעים על הגבול שבין שירה לפרוזה אך אינם ניתנים לפענוח מקריאה ראשונה.

נעילה – סוף אוגוסט

ראשון 11.7.21 – 20:00

הסימפונית ירושלים מגיעה למפגש אינטימי בתמול שלשום

קונצרט קייצי של נגני הסימפונית ירושלים.

בתכנית: פרוקופייב סונטה ל-2 כינורות, סיבליוס, דואט לכינור וויולה, שפור דואט לכינור וויולה ודבוזאק מיניאטרות לשלישיית מיתרים.

אמני הסימפונית: אלינה יאנוביצקי כינור, זינה גוטרנקו כינור ואיתמר רינגל ויולה

עלות:  50 סטודנטים, 70 ₪ רגיל

שני 19.7.21 – 20:00

מזמור ליום חול  – ספר שירים חדש למשורר אליעז כהן

השקה אינטימית לספר השירים השישי של המשורר אליעז כהן (ילדי 1972 בקיבוץ כפר עציון). כהן משמש אחד מעורכי כתב העת משיב הרוח וממובילי תנועת השלום ארץ לכולם.

עלות כניסה 30 ₪

שני 28.7.2021 – 20:30

השקה חגיגית לספרו החדש של אשכול נבו  – 'גבר נכנס בפרדס'

בהשתתפות הזמר והיוצר משה בן יוחנה ותיאטרון פלייבק 'הדרך עליך'

הסופר אשכול נבו יגיע לתמול שלשום להשיק את ספרו החדש 'גבר נכנס בפרדס'.

לא במקרה מזכיר שם ספרו החדש את 'ארבעה נכנסו בפרדס'.  בספרו החדש מעז אשכול ללכת אל האסור, היצרי והאפל.  בספר שוזר נבו שלושה סיפורי אהבה מסעירים וצולל אל המסתורין שקיים בליבה של כל אינטימיות: בין גבר לאישה, בין הורה לילד ובין אדם למה שאבד לו.

ספריו הקודמים של אשכול נבו הפכו לרבי ־ מכר, תורגמו לשפות רבות וזכו לשבחי הביקורת ולפרסים בארץ ובעולם.

עלות 60 סטודנט (כולל כוס בירה) 70 ₪ (כולל כוס סנגריה)

על תמול שלשום: המוסד הירושלמי המוכר והאהוב משלב בית קפה, תרבות ואוכל. מיקומו המיוחד בבניין עתיק לשימור מהמאה ה-19במרכז מדרחוב נחלת שבעה, והאווירה הייחודית במקום, הפכו אותו לאחד המקומות האהובים בעיר המושך אליו קהלים אף מחוץ לירושלים. המסעדה משתרעת על פני 120 מ"ר ומכילה כ-80 מקומות ישיבה. במסעדה שני חדרים סגורים, וחלל פתוח המאפשר ישיבה במרפסת שקטה ומוארת באוויר הירושלמי הצלול. כל שולחן ופינת ישיבה במסעדה קרויים על שם סיפור מתוך שלל הסיפורים השזורים בהיסטוריה המפוארת של המקום, תפריטי המסעדה מוגשים בצורת ספר כרוך, וכלי ההגשה מונחים על "פלייסמטים" מאוירים באווירת המקום. חלל המסעדה מהווה גם חנות ספרים – ובין הקשתות והקירות העתיקים ישנם מדפים עמוסי ספרים ותערוכות אמנות מתחלפות.

תמול שלשום – כשר חלבי

להזמנת כרטיסים ופרטים נוספים 02-6232758 או באתר www.tmol-shilshom.co.il

רחוב יואל משה סלומון 5 ירושלים, מדרחוב נחלת שבעה ירושלים

גם בפייסבוק

תגובות

להשאיר תגובה