תחרות ארצית המתקיימת זאת השנה ה-24, כחלק מאירועי השבוע הלאומי למדע, תתקיים גם השנה במתכונת מקוונת. התחרות, בניהול מוזאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים תתקיים ב- 14-16 במרץ,  30 שופטים ממיטב החוקרים ממוסדות אקדמיים בארץ, מהנדסים ואנשי תעשייה מתקדמת יבחנו ויעריכו את הפרויקטים. לזוכים בתחרות יוענקו מלגות לימודים והם ייצגו את ישראל בתחרות רג'נרון אייסף בארה"ב, בתחרות מדענים ומפתחים צעירים של האיחוד האירופי  וישתתפו במחנה מדעי באירוח ממשלת גרמניה.

14 תלמידי תיכון מירושלים ישתתפו בתחרות מדענים צעירים 2021,  שתתקיים ב 14-16 במרץ 2021 בניהול מוזיאון המדע בירושלים .

התלמידים שעשו עבודות גמר ברמה של 5 יח"ל יציגו פרויקטים מצטיינים פרי עבודה ומחקר של חודשים רבים, בתחומי הטכנולוגיה, מדעי המחשב, פיזיקה, כימיה, מדעי הסביבה, מדעי החברה, מדעי החיים, ספרות והיסטוריה.

בין העבודות שיציגו המדענים והמדעניות מירושלים: עמרי בן חיים מהתיכון ליד האוניברסיטה יציג את עבודתו, השפעת הננוטופגרפיה על גידולים סרטניים מתוצאות מחקר המזמן הזדמנויות רבות לייעול שיטות רבות הקיימות היום בתחום טיפול הסרטן.

יובל גדעוני מהתיכון שליד האוניברסיטה, יציג את עבודתו "הקשר בין צריכת אלכוהול בקרב בני נוער לעישון וסטטוס חברתי" העוסק בקשר שבין עמדות כלפי עישון ומקובלות חברתית, לבין עמדות כלפי צריכת אלכוהול  בקרב בני נוער. בנוסף, המחקר מעלה הצעות יישומיות להגברת היעילות של מערכי שיעור ותכניות חינוכיות לבני נוער בתחומים אלו. 

אמיתי סאידל, מישיבת בני עקיבא נתיב מאיר, יציג את עבודתו "השפעת גרייה מוחית ואימונים קוגניטיביים על ילדים עם הפרעת קשב וריכוז"  בו נבחנה השפעת שימוש בזרם חשמלי העובר דרך הקרקפת במטרה לשנות את הרגישות העצבית במוח כטיפול לADHD.

עופרי בנוביץ מתיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול ירושלים, תציג את עבודתה "גיבור אמריקאי: הקשרים שבין הלכי רוח בחברה האמריקאית לבין קומיקס גיבורי על בארה"ב". גיבורי-העל הם פופולריים בכל קבוצות החברה, מה שעשוי לאפשר שימוש בהם כתעמולה או כשירות לחברה. העבודה הנוכחית בודקת את המסרים המועברים

דרכם ואת הקשר שלהם להלכי רוח בחברה האמריקאית דרך שלושה אירועים היסטוריים: מלחמת העולם השנייה, תקופת המלחמה הקרה ופיגועי 11 בספטמבר.

התחרות תתקיים במתכונת מקוונת, בחדרי זום (zoom), השופטים ישמעו ביום הראשון  עבודות מתחום הדעת שלהם וביום השני עבודות מתחומים אחרים ובסופו יקיימו דיון מסכן ויבחרו את הזוכים. כל העבודות יוצגו גם לקהל הרחב באתר התחרות.

תגובות

להשאיר תגובה