חנה ג'האן פרוז השיקה את מופע הבכורה שלה "מאיראן ועד רומי" בבית הקונפדרציה בירושלים, עם שירים מאלבומה החדש והשלישי ולחנים חדשים לטקסטים של המשורר והמיסטיקן האיראני בן המאה ה-13, מולאנא ג'לאל א-דין רומי (موالنا جالل الدین رومی), פרי יצירה משותפת של ג'האן פרוז עם המוזיקאי והמפיק עידן ערמוני.

ג'האן פרוז היא ילידת איראן, משם ברחה לאחר המהפכה האסלאמית ועלתה לישראל בהיותה בת 12. במהלך חייה שמרה ג'האן פרוז באדיקות על תרבותה, שורשיה ושפת אמה ביצירתה המוזיקלית. במהלך המופע שיתפה במסע חייה, דרך חווית של אלימות שחוותה מצד בן זוגה לשעבר, ולכן כל שיר הבוקע מגרונה מקבל משמעות אחרת. סיפורה האישי מציג קול נשי מרגש ומעצים, המאיר את מצוקת הנשים במזרח התיכון ובאיראן של ימינו בפרט.

המופע כלל גם שירים מאלבומיה הקודמים של ג'האן פרוז, בהם השירים הנשגבים ביותר בתרבות הפרסית והסופית, המבוצעים בעיבודים המחברים את המוזיקה הפרסית הקלאסית אל ימינו. אלבומיה הקודמים של ג'האן פרוז התקבלו באהבה בקרב קהילות גולי איראן בעולם, באיראן עצמה ובקרב אוהבי מוזיקת עולם. 

את ג'האן פרוז ליוו עידן ערמוני בגיטרות, בגלמה וקופוז וכאחראי להפקה המוזיקלית, בן דגוביץ' בכלי הקשה, ליליאן בצלאל בחליל הניי הפרסי ונועה פריימר במחול פרסי.

תגובות

להשאיר תגובה