שלל פעילויות לכל המשפחה במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים 14.3.2019 בין השעות 20:00-16:00 – הכניסה חינם! מגוון סדנאות, הרצאות ומופעים * ספיד דייטינג (מפגשים) עם מדעניות ומדענים צעירים * סיורים בתערוכות השונות במוזיאון * חווייה אינטראקטיבית בעמדות פעילות ביוזמה ובתמיכה של משרד המדע והטכנולוגיה, מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים מזמין אתכם ב 14.3.2019 ליום המדע הישראלי  שיעמוד בסימן פאי. באירוע שלל פעילויות משפחתיות למגוון רחב של גילאים , סדנאות, סיורים, מופעים והרצאות. הכניסה חינם בין השעות 16:00 – 20:00.

בין הפעילויות:

מופע מדעי: הוקוס פוקוס מתמטיקה – מופע קסמים מתמטיים שכולל טריקים והפתעות שכולם מתחומי המתמטיקה ומדעי המחשב.

הרצאה: התענוג הבלתי רציונלי של פאי – היכרות הקבוע המתמטי מזוויות שונות: מתמטית, היסטורית ותרבותית.  מרצה: פרופ' מייקל פריד, אוניברסיטת בן גוריון. בשעה 19:00  למבוגרים ומתעניינים.

סדנאות: "מעגלים מעגלים": היכרות עם דרכים שונות לציור מעגל ובניית מחוגה אישית./ "שיגעון הפאי" – היכרות עם הקבוע המתמטי פאי – הייחוד המתמטי והתופעה החברתית שמלווה את העיסוק בו לאורך ההיסטוריה – מהתקופה הבבלית ועד ימינו (מגיל 4+).

סדנת בנייה: "מחשבון מראות" – בנייה והתנסות בבנייה של מחשבון והתנסות בבנייה של מחשבון ממראות המאפשרת חקירה של תופעות הקשורות בסימטריה (מגיל 4+).

סדנאות חווייתיות לכל המשפחה: פעילות חווייתית סביב מוצגים בתערוכת קאפצ'ה בנושא מדעי המחשב וכן בתערוכת "בא בחשבון" בנושא מתמטיקה (מגיל 10+).

עמדה פעילה "עשר אצבעות" – לומדים חשבון באמצעות משחקים, חידות ואתגרים (בשיתוף חברת 'עשר אצבעות') (מגיל 4+).

מפגשים עם מדענים ומדעניות צעירים: ספיד-דייטינג: שיחות קצרות  עם זוכי תחרות מדענים ומפתחים צעירים 2019 מתחומי מתמטיקה ומדעי המחשב.

לפרטים נוספים: www.mada.org.il  או בטל' 02-6544888

תגובות

להשאיר תגובה