למעלה מ-180 סרטים מ-60 מדינות שונות יוקרנו בפסטיבל הקולנוע ה-35 בירושלים. אירועי הפסטיבל כוללים מפגשים עם יוצרי קולנוע מובילים, מהארץ והעולם,סדנאות מקצועיות בתחום הקולנוע, בכורות נוצצות, מסיבות, מופעים, ואירועי חוצות בהיקף חסר תקדים. את הפסטיבל יפתח סרטו של הבמאי הירושלמי, אלירן מלכה, "הבלתי רשמיים" 26 ביולי – 5 באוגוסט 2018

זו השנה ה-35 שהפסטיבל הקולנוע מתקייםבירושלים, אך השנה מבטיחים המארגנים חידושים מעניינים: לראשונה יושק "פארקולנוע": מתחם חדש וקיצי במיועד לקהל הרחב אירועים אטרקטיביים למגוון קהלים, משפחות נוער וילדים,  שיכלול הקרנות סרטים ומופעים של כוכבי- פופ ישראליים.

עוד אטרקציה מעניינת שניתן למצוא היא "קולנוע מים"- הקרנת סרטים לצופים היושבים בסירות בתוך בריכת ענק. הסרט ילווה על ידי תזמורת סימפונית חיה על הבמה. כמו כן,במהלך כל עשרת ימי הפסטיבל ינדוד בית קולנוע המאובזר בציוד קולנוע איכותי שיסייר ויציג ממיטב סרטי בפסטיבל ללא תשלום.

אייל חיימובסקי מנכ"ל הרשות לפיתוח ירושלים:"הסינמטק יהיה גם השנה הלב הפועם של האירוע, אך הפסטיבל עצמו יתרחב אל מרכז העיר ועד קצותיה, עם בתי קולנוע סולאריים ומשאיות שיסתובבו בין שכונותיה של ירושלים ויקרינו סרטים לאור הירח- הכל כמחווה לקולנוע הבינלאומי".

הסרטים שיוצאו בפסטיבל משקפים את מיטב היבול השנתי הבינלאומי, אך אין ספק שבפסטיבל חוגגים גם את הישגיו האומנותיים של הקולנוע הישראלי: "גילנו את אמריקה, אבל אמריקה והעולם גם גילו את ירושלים", אומר חימובסקי.

כאמור, את הפסטיבל יפתח סרטו של אלירן מלכה, יוצר הסדרה המוצלחת "שבאבניקים", "הבלתי רשמיים". הסרט הינו סרטו העלילתי הראשון של הבמאי והיוצר הירושלמי, והוא מספר על בעל בית דפוס ירושלמי שמחליט להקים רשימה מזרחית חרדית שתרוץ לעיריית ירושלים- נושא שמאד רלבנטי לניחוח הבחירות באוויר.

הנהלת הפסטיבל:"אנחנו מאוד שמחים לפתוח את הפסטיבל עם סרט הביכורים של אלירן מלכה, סיפור מקורי, בהשראת סיפור ירושלמי מלפני ארבעה עשורים שעובד לכדי יצירה אוניברסלית ומלאת רגש, הכתובה ומבוימת ביד מדויקת ובטוחה. מאוד התרגשנו לראות שוב על המסך את שולי רנד, המגיש בתפקיד הראשי שיעור מאלף במשחק קולנועי ומציג את דמותו של אדם נטול יומרות פוליטיות, הנחוש לחולל שינוי ופועל למען צדק חברתי".

הפסטיבל מתקיים בתמיכת המועצה הישראלית לקולנוע – משרד התרבות והספורט, משרד ירושלים ומורשת , הרשות לפיתוח ירושלים, עיריית ירושלים, הקרן לירושלים, קרן ון-ליר, קרן אריסון,קרן משפחת אוסטרובסקי ומפעל הפיס.

לתוכנית המלאה של הפסטיבל: https://www.jff.org.il

"הבלתי רשמיים" – סרט הפתיחה , פסטיבל הקולנוע ירושלים 2018

תגובות

להשאיר תגובה